Nowkowska-Ziemniak piętnasta w Pokljuce, zwycięstwo Domraczewej

Daria Domraczewa wygrała w Pokljuce bieg pościgowy kobiet zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biathlonie. Najlepsza z Polek, Weronika Nowakowska-Ziemniak zajęła 15. miejsce. 

Jako pierwsza na trasę ruszyła zwyciężczyni czwartkowego sprintu, Czeszka Gabriela Soukalova. Jej nadzieje na kolejny triumf prysnęły jednak już po pierwszym strzleaniu, gdzie popełniła trzy błędy na strzelnicy. Wykorzystała to, atakujaca szóstego miejsca (39 sekund straty) Daria Domraczewa. Białorusinka objęła prowadzenie i z okrążenia na okrążenie (3 razy bezbłędna na strzelnicy) zwiększała przewagę. Wydawało się zatem, że nawet pomyłka w ostatnim strzale nie pozbawi ją triumfu. Na finałowym okrążeniu szaleńczy atak przypuściła jednak liderka PŚ, Kaisa Makarainen. Finka bardzo zbliżyła się do rywalki, ale ostatnecznie dotarła do mety 10 sekund po Białorusince. Trzecie miejsce na podium dla Ukrainki Valji Semerenko, która na finałowej prostej "ograła" Włoszkę Wierer. 

Weronika-Nowakowska-Ziemniak startowała z siódmej pozycji, ale na mecie zameldowała się jako piętnasta. Było to efektem przeciętnego strzelania – na każdej strzelnicy Polka myliła się po jednym razie. Duży awans w stosunku do lokaty w sprincie zaliczyła za to Krystyna Guzik (tylko jedna pomyłka – na czwartym strzelaniu). Przesunęła się ona z 48. na 22. pozycję. Trzecia z Polek – Monika Hojnisz jechała po miejsce w czołowej trzydziestce, ale straciła je na ostatniej rundzie, gdy niespodziewanie spadła o dziewięć miejsc i skończyła bieg na 35. miejscu. Najprawdopodobniej Monika zaliczyła po drodze jakiś upadek, bo tak drastyczne załamanie formy, raczej nie wchodzi w grę. 

PŚ w biathlonie >>

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.