Jacobsen w formie, dwie polskie pary w Ga-Pa

Norweg Anders Jacobsen wygrał kwalifikacje do drugiego konkursu Turnieju Czterech Skoczni 2014/15 – zawodów w Garmish-Partenkirchen. Awans wywalczyło pięciu Polaków.

Jacobsen wysoką formę pokazał już na treningu, gdzie uzyskał 145 metrów. W kwalifikacjach poszybował zdecydowanie bliżej – 139,5 m, ale i tak zdecydowanie zwyciężył, uzyskując 4,2 pkt przewagi nad Noriakim Kasai (135 m). Trzeci był Peter Prevc, a czwarty triumfator z Oberstdorfu – Stefan Kraft.

Najlepiej z Polaków wypadł Piotr Żyła (127 m, jedenaste miejsce). Dwie lokaty niżej sklasyfikowano Kamila Stocha (126 m), a osiemnasty był Dawid Kubacki (128,5 m). Awans uzyskali jeszcze Aleksander Zniszczoł i Klemens Murańka, odpadł Jan Ziobro.

Z udziału w eliminacjach zrezygnowali Gregor Schlierenzauer i Simon Ammann, a zdyskwalifikowany (przesunięty na ostatnie miejsce, dające awans) został Roman Koudelka, w związku z czym trzy ostatnie pary rundy KO zapowiadają się pasjonująco. Ciekawie będzie też w parach z udziałem Polaków – dojdzie aż do dwóch wewnętrznych pojedynków: Murańka vs. Stoch i Znisczoł vs. Żyła. Dawid Kubacki powalczy zaś z Niemcem Wankiem.

Początek czwartkowych zawodów o godzinie 14:00.

Pary noworocznego konkursu w Ga-Pa:

Kraus vs. Sakuyama
Asikainen vs. Neumayer
Kobayashi vs. Kranjec
Fannemel vs. Takeuchi
Wenig vs. Matura
Descombes Sevoie vs. Deschwanden
Tande vs. Diethart
Wank vs. KUBACKI
Kofler vs. Dezman
Janda vs. Sjoeen
Leyhe vs. Pungertar
Bresadola vs. Bardal
MURAŃKA vs. STOCH
Forfang vs. Damjan
ZNISZCZOŁ vs. ŻYŁA
Koivuranta vs. Ito
Maksimoczkin vs. Velta
Niemi vs. Hayboeck
Bojarnincew vs. Wassiljew
Maeaettae vs. Freund
Lamy Chappuis vs. Freigag
Zografski vs. Kraft
Koudelka vs. Prevc
Ammann vs. Kasai
Schlierenzauer vs. Jacobsen

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.