Freund wygrał loty na Kulm, Żyła ósmy

Niemiec Severin Freund wygrał konkurs lotów narciarskich na mamucie Kulm. Drugie miejsce zajął Stefan Kraft, a trzeci był Jurij Tepes. Piotr Żyła został sklasyfikowany na ósmej pozycji.

Od rana pogoda utrudniała przeprowadzenie sprawiedliwych zawodów. Wysoka temperatura spowodowała, że zniszczeniu uległy tory, przez co odwołać trzeba było serię próbną, a sam konkurs stał pod znakiem krótkich lotów, wynikających z silnego wiatru w plecy. 

Na trochę lepsze warunki trafili Severin Freund i Stefan Kraft, którzy jako jedyni polecieli ponad 220 m i prowadzili z ogromną przewagą nad trzecim w rankingu Peterem Prevcem. Sióme miejsce (193 m) zajmował Piotr Żyła, a Aleksander Zniszczoł został sklasyfikowany na 25. miejscu, wyprzedzając m.in. Andersa Jacobsena i lidera PŚ, Michaela Hayboecka. Do finału nie awansowali zaś m.in. Dimitrij Wassiljew, Anders Fannemel i Robert Kranjec.

W finałowej rundzie Zniszczoł i Żyła nieco pogorszyli swoje pozycje – ten pierwszy spadł na dwudziestą siódmą, a drugi po skoku na 195 m wylądował na ósmym miejscu. Wspaniale spisał się Jurij Tepes, który lądując na 231 metrze zdołał wskoczyć z szóstego na trzecie miejsce. Niewiele zabrakło, by wyprzedził też Krafta (197,5 m). Konkurs bezapelacyjnie wygrał Freund, zaliczając w drugim skoku 210 m.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.