Drabinka Australian Open 2015 rozlosowana

W piątek w Melbourne rozlosowano drabinki turniejów singlowych Australian Open 2015. Na bardzo trudnego przeciwnika trafił Jerzy Janowicz, który zmierzy się z wracającym po kontuzji Argentyńczykiem Juanem Martinem Del Potro. 

Janowicz jest na razie jedynym Polakiem w drabince, szansą dołączenia mają jeszcze Łukasz Kubot i Michał Przysiężny, ale muszą wygrać jeszcze po jednym meczu eliminacyjnym. Jerzy w losowaniu miał pecha, bo trafił na nierozstawionego, ale bardzo trudnego rywala. Wracający po blisko rocznej przerwie Juan Martin Del Potro był przed kontuzją jednym z czołowych zawodników świata. W Sydney, gdzie grał pierwszy raz po przerwie spisał się bardzo dobrze i przegrał dopiero w trzecim meczu z Kazachem Kukuszkinem. Wcześniej pokonał między innymi turniejową jedynkę – Fabio Fogniniego. 

Gdyby udało się wygrać z Argentyńczykiem, Janowicz prawdopodobnie zagra z Gaelem Monfilsem. W ćwiartce Polaka najwyżej rozstawionym zawodnikiem jest Milos Raonić. 

DRABINKA MĘSKIEGO AUSTRALIAN OPEN 2015 >>

Agnieszka Radwańska to także jedyna Polka pewna udziału w turnieju głównym. W kwalifikacjach są jeszcze Urszula Radwańska i Katarzyna Piter. 

Agnieszka w pierwszej rundzie zagra z Japonką Nara. Na drodze Polki w kolejnych rundach mogą stanąć m.in. Flavia Pennetta bądź Venus Williams. 

DRABINKA ŻEŃSKIEGO AUSTRALIAN OPEN 2015 >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.