Paryż-Nicea: drugie miejsce Kwiatkowskiego

15 marca jazdą indywidualną na czas zakończyła się kolejna edycja wyścigu kolarskiego Paryż-Nicea. Nasz rodak Michał Kwiatkowski w tym prestiżowym starcie zajął drugie miejsce, tuż za Australijczykiem Richie Porte.

Tegoroczny wyścig to już 73. edycja. Łącznie kolarze musieli przejechać aż 8 etapów, czyli około 1136,8 kilometrów. Przed samym startem trudno było jednoznacznie wskazać ostatecznego zwycięzcę. Jak wiadomo wyścigi kolarskie rządzą się własnymi prawami. Błąd jednego z kolarzy może zniweczyć plany innych na końcowe sukcesy. Nasz obecnie najlepszy kolarz, Michał Kwiatkowski reprezentujący barwy Etixx-Quick Step ostatecznie swoje zmagania zakończył na bardzo dobrym, drugim miejscu.

W Ostatnim etapie wyścigu Paryż-Nicea mogliśmy obserwować jazdę indywidualną na czas. Długość niedzielnej trasy nie była długa, gdyż wynosiła, zaledwie 9,6 kilometrów. Etap prowadził kolarzy i kibiców z Nicei do Col d’Eze. To właśnie internetowe zakłady bukmacherskie nie wskazywały jednoznacznie na etapowego zwycięzcę.

Michał Kwiatkowski, mimo koszulki lidera w poprzednich etapach przystępował do „czasówki” z trzeciego miejsca. Przed startem do prowadzącego Francuza Tony’ego Gallopina z drużyny Lotto tracił 37s. Do zajmującego drugie miejsce Australijczyka Porte’a tylko jedną sekundę. Przy takich startach Polak miał realne szanse na ostateczne zwycięstwo w Paryż-Nicea.

Jednak to Australijczyk podczas niedzielnej „czasówki” nie miał sobie równych. Dzięki swojej brawurowej jeździe wyprzedził o 13 sekund Słowaka, Simona Spilaka jadącego w koszulce drużyny Katiusza. Trzecie etapowe miejsce przypadło Portugalczykowi Rui Cos’cie z Lampre-Merida. Michał Kwiatkowski zajął 5. miejsce z 24 sekundową stratą do zwycięzcy. Aktualny lider Gallopin był dopiero 29 z ponad minutową stratą.

Po jeździe indywidualnej na czasy klasyfikacja generalna przedstawiała się następująco: Pierwsze miejsce przypadło Richi’owi Porte z drużyny Sky Procycling. Na drugim miejscu uplasował się Michał Kwiatkowski jeżdżący z koszulką zespołu Omega Pharma-Quick Step. A ostanie miejsce na podium zajął Simon Spilaka z Katiuszy.

Drugie miejsce Michała Kwiatkowskiego podczas wyścigu kolarskiego Paryż-Nicea to bardzo dobra wiadomość. Mimo, iż sezon nie zaczął się na dobre, to możemy optymistycznie patrzeć na następne starty Polaka. Miejmy tylko nadzieję, że prezentowana forma po drodze się nigdzie nie zagubi.

wpis gościnny – autorem nie jest żaden ze współpracowników pubsport.pl

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.