Wtorek w Katowicach – cztery Polki walczą o drugą rundę

Cztery reprezentantki Polski powalczą we wtorek w Katowicach o drugą rundę turnieju tenisowego WTA. Na korcie pokażą się siostry Radwańskie, Magda Linette oraz Magdalena Fręch. 

Wtorkowe emocje z udziałem Polek rozpoczną się już o 12:00 gdy triumfatorka kwalifikacji, Magda Linette zagra z Niemką Friedsam. Zapowida się wyrównany pojedynek zawodniczek klasyfikowanych na początku drugiej setki rankingu WTA. W turnieju tej rangi, Linette i Friedsam spotkają się drugi raz. W 2014 roku w kwalifikacjach zawodów w Tajpej Niemka zwyciężyła 7:6 6:4.

Po południu swoje batalie stoczą pozostałe Polki o 16:00 Urszula Radwańska zmierzy się z notowaną o dziesięć miejsc niżej (123. lokata) osmienstoletnią Rosjanką Kuliczkową. Po tej grze przyjdzie czas na mecz występującej z dziką kartą Magdaleny Fręch (433. WTA) z Belgijką An-Sophie Mestach (112. WTA).

Zwieńczeniem wtorku w katowickim spodku będzie ciekawie zapowiadający się bój Agnieszki Radwańskiej z Yaniną Wickmayer. Będzie to już szóste starcie tych zawodniczek, bilans jest korzystny dla Polki, która wygrała cztery razy i raz przegrała z reprezentantką Belgii.

MECZE POLEK NA WTA KATOWICE 2015:

12:00 Friedsam – LINETTE
16:00 U. RADWAŃSKA – Kuliczkowa
18:00 FRĘCH – Mestach
20:15 A. RADWAŃSKA – Wickmayer

Więcej o turnieju KATOWICE OPEN 2015 >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.