Szykuje się kapitalny kolarski tydzień

Po triumfie Michała Kwiatkowskiego w Amstel Gold Race 2015, światowy peleton nie ma zamiaru zwalniać. W nowym tygodniu czeka nas kilka bardzo ciekawych wydarzeń z udziałem polskich kolarzy. 

Na pierwszy plan wysuwają się oczywiście druga i trzecia odsłona „Ardeńskiego Tryptyku”, czyli klasyki Strzała Walońska oraz Liege-Bastogne-Liege. Ten pierwszy, z metą na legendarnym Mur de Huy już w środę, oczywiście z udziałem naszego mistrza świata. Na Liege-Bastogne-Liege przyjdzie nam zaś poczekać do niedzieli. Wszystkie najważniejsze informacje o tych wyścigach – trasy i listy startowe oczywiście w naszym serwisie kolarskim www.pubsport.pl/kolarstwo. Zapraszamy.

Jednak nie samym World Tourem żyje kibic kolarstwa. Już w środę ruszy pierwsza edycja malowniczego Tour of Croatia. Nad Adriatykiem ścigać będą się m.in. ekipy CCC-Sprandi oraz ActiveJet Team.

Fani typowo górskiego ścigania będą zaś mogli delektować się włoską trzydniówką, Giro de Trentino z udziałem takich sław jak Richie Porte, Fabio Aru czy Rydel Hesjedal. Na starcie stanie też polski jedynak – Bartosz Huzarski z Bora-Argon.

Zakończenie tygodnia nie będzie końcem kolarskich emocji, gdy kolarze będą finiszować w Liege-Bastogne-Liege, w odległej Turcji wystartuje wyścig Tour of Turkey z CCC-Sprandi, kilkoma ekipami World Touru oraz Tomaszem Marczyńskim w barwach Torku Seker Spor. Zapowiada się osiem ciekawych etapów, oby z biało-czerwonymi w rolach głównych.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.