Barcelona rywalem Vive Tauronu w półfinale Ligi Mistrzów

FC Barcelona zagra z Vive Tauron Kielce w półfinale Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. W drugiej parze turnieju Final 4 w Kolonii THW Kiel zmierzy się z MKB Veszprem z Węgier.

Pary 1/2 finału rozlosowano w Kolonii, podczas konferencji, na które podpisano umowę na organizację Final 4 w tym niemieckim mieście do 2020 roku.

Nim doszło do losowania, poinformowano także o godzinach rozpoczęcia spotkań każdego dnia turnieju. Podobnie jak w poprzednim roku, mecze rozpoczynać będą się o 15:15 i 18:00. Oglądać w hali będzie je około 20 tysięcy widzów, dla uczestniczących klubów zarezerwowano 2000 wejściówek, co oznacza, że każdy z finalistów będzie miał do dyspozycji po 500 biletów dla zorganizowanej grupy kibiców.

Ceremonia losowania trwała bardzo krótko. Obowiązywała następująca kolejność – najpierw wylosowano uczestnika meczu pierwszego, potem uczestnika meczu drugiego, by następnie dolosować do nich rywali.

Jako pierwsza została wyciągnięta kulka z napisem FC Barcelona, potem THW Kiel. Oznaczało to, że ekipy te nie spotkają się ze sobą. Jako trzecia w kolejności wylosowana została ekipa z Kielc i spełnił się niechciany przez jej fanów scenariusz – podobnie jak w 2013 roku dojdzie do półfinałowego starcia Vive z Barceloną. W drugim półfinale Kiel zagra z Veszprem.

Losowanie

Turniej Final 4 w Kolonii odbędzie się w dniach 30-31 maja.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.