Poznaliśmy drabinki Wimbledonu 2015

W Londynie rozlosowane zostały drabinki turniejowe Wimbledonu 2015. W zawodach wystąpią m.in. siostry Radwańskie, Magda Linette i Jerzy Janowicz.

W turnieju kobiet wystartują trzy Polki. Agnieszka Radwańska rozstawiona jest z numerem 13 i miała trudne losowanie. W pierwszej rundzie rywalką krakowianki będzie Czeszka Lucie Hradecka. W kolejnych rundach nasza tenisistka może spotkać się m.in.z Elina Switolina oraz, w ewentualnej 1/8 finału – Petra Kvitova.

Młodsza z sióstr Radwańskich w pierwszej rundzie powalczy z Amerykanką Gallovits, a jeśli ją pokona może czekać na nią Samanta Stosur.

Magda Linette trafiła do tej samej części drabinki co Agnieszka Radwańska. W pierwszej rundzie Polka zagra z Japonką Narą, a w drugiej może czekać ją starcie z samą Petrą Kvitovą.

PEŁNA DRABINKA ŻEŃSKIEGO WIMBLEDONU >>

Marsel Ilhan reprezentujący Turcję będzie zaś pierwszym przeciwnikiem Jerzego Janowicza. Po ewentualnym pokonaniu 80. w rankingu rywala, Polak może szykować się na bój z Francuzem Poulie bądź Kevinem Andersonem rozstawionym z numerem 14. W dalszej kolejności na Jerzego czekać mogą m.in. Leonard Mayer, Janko Tipsarević, a potem sam Novak Djoković.

DRABINKA MĘSKIEGO WIMBLEDONU >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.