Boi się pająków, ale nie boi Radwańskiej, przedstawiamy Madison Keys

We wtorkowe popołudnie Agnieszka Radwańska zagra o półfinał Wimbledonu 2015 z Amerykanką Madison Keys. Prezentujemy sylwetkę tej zawodniczki, która do dziś mocno przeżywa jedną z poprzednich porażek z polską tenisistką.

Ćwierćfinałowa rywalka Agnieszki Radwańskiej na Wimbledonie 2015 rozgrywa właśnie najlepszy sezon w swojej dotychczasowej karierze. 20-letnia Amerykanka dotarła do półfinału Australian Open, a teraz ma szansę powtórzyć to samo osiągnięcie na legendarnej londyńskiej trawie. Będzie to czwarte starcie tych dwóch tenisistek – wszystkie poprzednie wygrała Polka, a jedno z nich miało miejsce na Wimbledonie. W 2013 roku Radwańska triumfowała po trzysetowym boju.

Przy tamtym meczu trzeciej rundy, zakończonym wynikiem 7:5 4:6 6:3 warto zatrzymać się na dłużej. W niedawnym wywiadzie dla Sports Illustrated Keys przyznała bowiem, że jest to porażka, do której nadal wraca myślami i… będzie tak pewnie przez jakieś 10 lat.

Wystarczy, że zamknę oczy i już jestem na tym korcie. Dlaczego zagrałam ten backhand wzdłuż linii, zamiast po krosie? Dlaczego?!? – Keys o meczu z Radwańską w III rundzie Wimbledonu 2013.

Pewnym jest więc, że dla Radwańskiej nie będzie to łatwa przeprawa, a rywalka zrobi wszystko, by złe wspomnienia zastąpić zdecydowanie lepszymi.

Madison Keys pochodzi ze stanu Illinois, ale obecnie trenuje w szkole Chris Evert w Baton Rouge na Florydzie. Jej głównym atutem jest silne uderzenie i serwis, który przyniósł już 47 asów serwisowych w trwającym turnieju. To zdecydowanie najlepszy wynik spośród wszystkich uczestniczek. Poza kortem nie jest już jednak taka silna. Niedawno w dowcipny sposób ujawniła swój lęk przed pająkami:

Próbowałam zabić pająka lakierem do włosów. Nie umarł i nie wiem gdzie teraz jest… Wróci ze świetną fryzurą, znajdzie mnie i zabije. Pomocy! – napisała Keys na Twitterze w maju.

Jak wskazuje powyższy przykład, chociaż sama z powodzeniem korzysta z portali społecznościowych, ma problemy ze zrozumieniem niektórych współczesnych zjawisk. Przykładowo – SMS-y od siostry odczytuje ze słownikiem, by wiedzieć co znaczą wyrażenia typu BTW…

Gdy siostra wysyła mi SMS, czuję się jak starsza pani. Moje wiadomości łatwo zrozumieć, bo używam „starych” słów. – Keys o języku współczesnej młodzieży.

Gdy miała 4 lata zobaczyła w telewizji Venus Williams. Dziewczynka większą uwagę niż na tenisistkę zwróciła na jej strój i zapragnęła mieć taki sam. Rodzice powiedzieli jej, że by taki nosić musi zostać sportsmenką. 6 lat później zdecydowała się na treningi tenisowe, wcześniej zajmowała się głównie tańcem, m.in. baletem. Po kolejnych 10 latach Amerykanka zbliża się do światowej czołówki, a na koncie ma już m.in. wygraną z idolką podziwianą przed laty w telewizji. Keys pokonała Venus w ćwierćfinale tegorocznego Australian Open odnosząc największy sukces w karierze.

Pojedynek Madison Keys – Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale Wimbledonu 2015 rozpocznie się ok. 16:00 czasu polskiego. Keys podobno ciężko znosi długie tourne po Europie, gdy przez około 10 tygodni jest poza domem i podróżuje od hotelu do hotelu. Rok temu po odpadnięciu z turnieju w Londynie była zła tylko przez kilka godzin. Potem cieszyła się z powrotu do domu i upragnionego spotkania z bliskimi. Czy podobnie będzie i tym razem? A może kolejny mecz z Radwańską przyniesie kolejną traumę?

DRABINKA WIMBLEDONU 2015 >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.