Muguruza nie ogląda tenisa, ale chce go podbić – sylwetka rywalki Radwańskiej

Reprezentuje Hiszpanię, pochodzi z Wenezueli i w czwartkowe popołudnie będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w walce o finał Wimbledonu 2015. Przedstawiamy sylwetkę tenisistki Garbine Muguruzy.

21-letnia Garbine Muguruza jest kolejną z przedstawicielek nowej fali tenisistek, z którą przyjdzie się zmierzyć Agnieszce Radwańskiej podczas Wimbledonu 2015. Reprezentantka Hiszpanii urodziła się w Wenezueli i tam, w wieku czterech lat zaczęła przygodę z tenisem. Sportem tym zainteresowała się, bo uprawiał go jej brat. Mając sześć lat Garbine wraz z rodziną wyjechała do kraju pochodzenia ojca i na stałe osiadła w Barcelonie.

Przez pewien czas tenisistka zastanawiała się, którą ze swoich „ojczyzn” reprezentować, wybór padł na Hiszpanię, ale jak sama przyznaje – związki z Wenezuelą wciąż są silne, a w Ameryce Południowej wciąż ma bliskich i część rodziny.

Pojedynek Muguruza – Radwańska będzie piątym starciem tych dwóch zawodniczek. Bilans jest remisowy – obie wygrały po dwa mecze, ale sukcesy Radwańskiej to 2012 i 2014 rok, podczas gdy Garbine wygrywała dwa razy w trwającym sezonie (Sydney i Dubaj).

Co ciekawe, Muguruza zdradziła w jednym z wywiadów, że raczej nie ogląda tenisa w telewizji, jeśli już to sprawdza najciekawsze fragmenty czy ostatnie piłki na You Tube bądź innych serwisach internetowych. W telewizji chyba częściej zdarza jej się popatrzeć na piłkę nożną – na Twitterze chwaliła się np. oglądaniem ćwierćfinału Ligi Mistrzów między Realem i Atletico.

Tenisistka urodzona w Caracas jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Nie ma oporów przed umieszczeniem w sieci filmiku z testowania pierwszego ciasta karmelowego swojej roboty, które określiła mianem „disaster” (katastrofa) czy nucenia w samochodzie przeboju Disco Inferno grupy the Trammps.

Młoda zawodniczka znana jest z dość odważnych, często niepoprawnych wypowiedzi. Uważa na przykład, że między tenisistkami z czołówki nie może być mowy o przyjaźni, bo przecież są one rywalkami w walce o najważniejsze trofea.

Konfrontacja Muguruza – Radwańska rozpocznie się na korcie centralnym Wimbledonu o godzinie 14:00 czasu środkowoeuropejskiego.  Dla obu zawodniczek to już szósty mecz w tym turnieju. Hiszpanka po drodze odprawiła kolejno Varvarę Lepchenko, Marijanę Lucić-Baroni, Angelikę Kerber, Caroline Wozniacki i Timeę Bacsinszky. Na drodze Polki do półfinału stały natomiast Lucie Hradecka, Alja Tomljanović, Casey Dellacqua, Jelena Janković i Madison Keys.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.