Awans Lecha Poznań do III rundy kwalifikacji LM

Lech Poznań po raz drugi pokonał bośniackie FK Sarajevo i zameldował się w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Podopieczni Macieja Skorży przeważali przez cały mecz. Ale teraz rywalem będzie zdecydowanie mocniejsze FC Basel.

Lechici po wyjazdowym zwycięstwie 2:0 byli niemal pewni awansu do kolejnej rundy. Na własnym stadionie mistrzowie Polski zwyciężyli skromnie, ale bardzo pewnie. Już w 6 minucie piękną bramkę po strzale z rzutu wolnego zdobył Barry Douglas. Ten gol wystarczył do kolejnego zwycięstwa nad mistrzem Bośni  i Hercegowiny. Nasza drużyna miała zdecydowaną przewagę, choć nie stworzyła wielu klarownych okazji. Jedną z nich miał jeszcze w pierwszej połowie Kasper Hamalainen, który strzelał z dystansu, ale nie zdołał pokonać bramkarza gości. Przed przerwą interwencjami musiał wykazać się Jasmin Burić, który bronił strzały Leona Benki i Tomislava Barbaricia.

Po przerwie Lech najlepszą okazję stworzył w 63 minucie, kiedy to po podaniu Tomasza Kędziory groźnie strzelał mający szansę na drugiego gola Douglas, ale jego strzał został zablokowany. W końcówce podwyższyć mógł Denis Thomalla, ale jego uderzenie głową było niecelne. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem „Kolejorza” 1:0.

Teraz na ekipę z Poznania czeka zdecydowanie bardziej wymagający rywal. Będzie to mistrz Szwajcarii – FC Basel. Faworytem nasza drużyna niestety nie będzie, ale należy myśleć pozytywnie, tym bardziej, że jeśli marzy się o grze w Lidze Mistrzów, trzeba wygrywać także z rywalami tej klasy.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.