Niemiecko – francuski finał trzeciego LOTOS Polish Open 2015 [inf. prasowa]

Za sprawą trudnych warunków pogodowych runda finałowa najważniejszego turnieju golfowego w Polsce pełna była wyzwań i zwrotów akcji. Zwycięzcą tegorocznego LOTOS Polish Open 2015 został Martin Keskari. Wysokie wyniki osiągnęli także David Antonelli i Stephan Gross, którzy zajęli drugie miejsce ex aequo.  

Kolejna edycja LOTOS Polish Open 2015 dobiegła końca. Fani golfa nie mogą być zawiedzeni – były to trzy dni pełne sportowej rywalizacji i emocji na najwyższym poziomie przy bardzo wymagających warunkach pogodowych. W tegorocznym finale walczyło 43 zawodników, w tym jeden amator – Mateusz Gradecki. Silny wiatr niejednokrotnie krzyżował plany golfistów, o czym świadczą słabsze wyniki podczas rundy finałowej w odniesieniu do poprzednich dni. Z tego powodu każde kolejne uderzenie było na wagę złota, a losy zwycięstwa rozstrzygnęły się na ostatnim dołku.

Klimat mamy taki sam jak w Szkocji, deszcz też. Atmosferę równie wspaniałą, a może lepszą, no i nadzwyczajnie przygotowane pole. Mamy też sportowców, którzy rosną dosłownie z dnia na dzień i z tego miejsca chciałbym im bardzo serdecznie pogratulować. Mam nadzieję, że LOTOS Polish Open może nie za kilka, ale kilkanaście lat będzie jak największe imprezy golfowe na świecie, a wśród zwycięzców znajdą się Polacypodsumował Andrzej Person, honorowy Prezes Polskiego Związku Golfa, senator RP.

Choć walka była wyrównana, najlepszy wynik udało się osiągnąć reprezentantowi Niemiec – Martinowi Keskari. W ostatniej rundzie wykonał on 71 uderzeń, czyli jeden poniżej par. Dla całej rozgrywki kluczowy był 18 dołek, do którego stawkę otwierał Stephan Gross – lider po dwóch pierwszych dniach. Jego piłeczka wylądowała tuż przy kamieniu uniemożliwiając bezpośrednie uderzenie, przez co musiał przenieść ją w lepsze miejsce. Kosztowało go to utratę jednego punktu, który zapewniłby remis i dogrywkę o  zwycięstwo.

Kluczem do wygranej przy tej trudnej, wietrznej pogodzie była gra długa , która dzisiaj bardzo dobrze mi wychodziła. Bardzo wymagające  i szybkie green’y były dla nas sporym wyzwaniem i krzyżowały plany wielu graczy. Turniej był wspaniały i na pewno na długo zostanie w mojej pamięci. Pole Sierra Golf Club jest świetnie przygotowane i spełnia najwyższe europejskie standardy, przez co może gościć turnieje najwyższej, światowej klasy  skomentował Martin Keskari.

Zasłużone drugie miejsce zajęli ex aequo Francuz – David Antonelli oraz Niemiec – Stephen Gross. Pierwszy pokonał pole w 71 uderzeniach, drugi w 73. W obu przypadkach kluczowe były wyniki z poprzednich rund. Antonelli w poniedziałkowej rozgrywce pobił rekord pola i tym samym zapewnił sobie  prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Drugiego dnia nie grał już tak dobrze i jego pozycja znacznie spadła, jednak to właśnie wtedy Stephan Gross dał popis swoich golfowych umiejętności i zakończył dzień na pozycji lidera.

W finale mieliśmy okazję podziwiać trzech reprezentantów Polski – Iana Ashendena, Mateusza Gradeckiego i Mateusza Jędrzejczyka oraz Petera Bronsona – Amerykanina żyjącego w Polsce od wielu lat, który zagrał w turnieju dzięki dzikiej karcie przyznanej przez PGA Polska. Od samego początku turnieju najlepiej radził sobie Ian Ashenden z Kraków Valley G&CC – wyniki z pierwszej i drugiej rundy zapewniły mu miejsce w pierwszej dziesiątce rundy finałowej. W środowej potyczce radził sobie jednak nieco gorzej i zakończył rywalizację na 28. pozycji. Mateusza Gradeckiego – drugiego z biało-czerwonych, który przeszedł cut’a, zdecydowanie pokonał siódmy, podobno najtrudniejszy dołek na polu. W rundzie finałowej wykonał 77 uderzeń, co dało mu 31. miejsce w klasyfikacji generalnej. Mateusz Jędrzejczyk zakończył turniej jako 40., a Peter Bronson – 42.

Wyniki turnieju można znaleźć na stronie: http://www.pga.de/lotos-polish-open-en/articles/lotos-polish-open-livescoring.en.html?year=2015

Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej turnieju www.lotospolishopen.pl

Grupa LOTOS to uznany mecenas sportu. Jest m.in. Generalnym Sponsorem Polskiego Narciarstwa, Oficjalnym Partnerem Roberta Kubicy, wspiera też kierowcę rajdowego reprezentującego barwy LOTOS Rally Team – Kajetana Kajetanowicza. Angażuje się także w programy społeczno-sportowe takie jak Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” czy „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM”.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.