Adrian Błocki: Jestem uzależniony od wysiłku fizycznego

W cyklu „Dziesięciobój PubSportu” prezentujemy kolejnego reprezentanta Polski na zbliżające się MŚ w lekkoatletyce Pekin 2015. Chodziarz Adrian Błocki, który w stolicy Chin wystartuje na 50 km ujawnił m.in., że po dobrym występie lubi… zjeść coś niezdrowego. Poniżej wszystkie odpowiedzi Adriana.

ADRIAN BŁOCKI – ODPOWIEDZI W ANKIECIE „DZIESIĘCIOBÓJ PUBSPORT.PL

  1. Do Pekinu jadę aby dać z siebie wszystko i wywalczyć życiówkę. Zakładam, że będą ciężkie warunki, więc zrobienie jej powinno dać zacne miejsce.
  2. W Pekinie polska reprezentacja wywalczy… powiem ostrożnie – trzy medale i mnóstwo miejsc w finałach.
  3. Przed startem nie koncentruję się, tylko relaksuję (książka, film). Wszystko co mogłem zrobić, aby polepszyć swój wynik – już zrobiłem.
  4. Udane występy świętuję jedzeniem niezdrowego jedzenia. To już w sumie rytuał: mam dość długich okresów restrykcji i daję sobie sporo luzu w tej kwestii 🙂
  5. Po nieudanym starcie czekam, aż opadną emocje i wyciągam wnioski „na zimno”. Staram się ustalić, co poszło nie tak i jak można to naprawić.
  6. Gdy potrzebuję odpocząć od sportu… rzadko mi się to zdarza – jestem uzależniony od wysiłku fizycznego. Jeżeli mam okres roztrenowania to wsiadam na rower, albo bawię się w mechanika przy rowerze lub samochodzie.
  7. Gdy słyszę słowa ?Rio 2016?, to czuję ekscytację. Być tam i dać z siebie 100% to mój cel.
  8. Mój największy sukces do tej pory to 21. miejsce na poprzednich MŚ, gdy byłem bardzo młody jak na dystans 50 km.
  9. W karierze chcę czuć ciągłą satysfakcję z tego co robię, stale z roku na rok być coraz lepszym. Jeżeli ten warunek będzie zachowany, to na pewno osiągnięcia będą duże.
  10. Mój lekkoatletyczny idol to… trzy pierwsze przykłady jakie mi przychodzą do głowy: Kenenisa Bekele za to jak potrafił finiszować na 5000 i 10000 m, Alberto Juantorena za niezwykły zwycięski dublet na IO: 400 m i 800 m, Robert Korzeniowski za zdolność do wykonywania tytanicznej pracy.

MŚ PEKIN 2015 w PUBSPORT.PL – terminarz, medaliści, kadra Polski i inne informacje >>

ADRIAN BŁOCKI

Data urodzenia: 11.04.1990
Klub: AZS AWF Katowice
Konkurencja: Chód sportowy (50 km)
Rekord życiowy: 3:49:30 (2015)
Najlepszy start w sezonie: 3:49:30 (21.03.15 – 21. na światowych listach)
Poprzednie MŚ:
21. miejsce

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.