Lekkoatletyka: Zapowiedź sesji eliminacyjnej 1. dnia MŚ Pekin 2015

Jedynie w otwierającym mistrzostwa maratonie mężczyzn oraz rundzie preeliminacyjnej na 100 m zabraknie polskich reprezentantów podczas pierwszej sesji lekkoatletycznego czempionatu globu w Pekinie. Początek rywalizacji w nocy czasu polskiego z piątku na sobotę.

Pekińskie Ptasie Gniazdo będzie w sobotnie przedpołudnie czasu lokalnego areną startu dwunastu reprezentantów Polski. Jako pierwsza wystąpi Karolina Tymińska, która otworzy walkę w siedmioboju od biegu na 100 m przez płotki. Seria nr 1 planowana jest na 3:00 czasu polskiego. Półtorej godziny wcześniej o medale w jedynym finale tej sesji powalczą maratończycy, ale Polaków w tej konkurencji nie ujrzymy.

O godzinie 3:30 o przepustkę do finału rzutu młotem powalczy jeden z naszych medalowych faworytów Paweł Fajdek. Półtorej godziny później w grupie B, o „dwunastkę” rywalizował będzie jego kolega po fachu Wojciech Nowicki. O 4:10 w innej konkurencji rzutowej – kuli swojej szansy na finał poszuka Paulina Guba.

Organizatorzy przygotowali też bogatą ofertę biegową, a w niemal każdej z konkurencji wystartują biało-czerwoni. O 4:25 Krystian Zalewski będzie uczestniczył w kwalifikacjach na 3000 m z przeszkodami, a później taki sam los czeka Sofię Ennaoui, Renatę Pliś i Angelikę Cichocką – nasze nadzieje na dystansie 1500 m. Tuż przed 6:00 obejrzymy też pierwsze występy ośmiusetmetrowców – Marcina Lewnadowskiego, Adama Kszczota i Artura Kuciapskiego. Sesję zakończy runda preeleiminacyjna na 100 m mężczyzn, bez udziału naszych kadrowiczów. W międzyczasie drugi start zaliczy zaś Tymińska i jej rywalki w wieloboju – o 4:20 rozpocznie się ich konkurs skoku wzwyż.

Sesja popołudniowa z dwoma finałami rozpocznie się o 12:30. Zapowiedź wkrótce…

RELACJA LIVE Z PIERWSZEGO DNIA MŚ W PEKINIE >>

TERMINARZ MŚ W PEKINIE >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.