Niedziela wagi ciężkiej: Fajdek, Majewski i Bolt /zapowiedź dnia na MŚ w Pekinie/

W niedzielę dla polskiej ekipy pojawią się pierwsze szanse na medale podczas Mistrzostw Świata w lekkoatletyce Pekin 2015. Najpoważniejszą z nich będzie miał Paweł Fajdek w konkursie rzutu młotem. Sportowy świat będzie zaś bacznie oglądał batalię o miano najszybszego człowieka globu.

Nim Paweł Fajdek pojawi się w kole, odbędzie się kilka innych ciekawych konkurencji. Niedziela w Pekinie rozpocznie się od chodu mężczyzn na 20 km. Polacy nie będą startować.

W porannej sesji kolejne dwie konkurencje rozegrają siedmioboistki z Karoliną Tymińską. O 3:00 panie powalczą w skoku w dal, a o 5:00 w rzucie oszczepem. Kolejną z Polek, która pokaże się w Ptasim Gnieździe będzie Joanna Linkiewicz w eliminacjach na 400 m przez płotki (4:25). Kilka minut wcześniej rozpoczną się zaś kwalifikacje pchnięcia kulą z Konradem Bukowieckim i Tomaszem Majewskim.

Jeśli Polacy przejdą do finału, to o medale powalczą od 13:30 czasu polskiego. Godzinę wcześniej wystartuje zaś konkurs w rzucie młotem z Fajdkiem i Nowickim.

W wieczornej sesji będzie też kilka półfinałów z udziałem Polaków – na 800 m pobiegną Lewandowski i Kszczot, na 1500 m Ennaoui, Cichocka i Pliś, a na 400 m przez płotki Patryk Dobek.

Dzień zakończy prawdziwe mocne uderzenie – pojedynek Gatlin vs. Bolt, czyli finał 100 m mężczyzn planowany na 15:15. Poprzedzą go półfinały o 13:10.

Nasza relacja LIVE z drugiego dnia MŚ rozpocznie się o 4:00, z przerwami potrwa do 15:30.

Relacja LIVE z drugiego dnia MŚ >>
(link stanie się aktywny po północy)

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.