MŚ w LA 2015: To nie był polski poranek w Pekinie /podsumowanie/

Tylko Tomasz Majewski mógł być względnie zadowolony po porannej sesji drugiego dnia MŚ w lekkoatletyce Pekin 2015. Mistrz Olimpijski wywalczył awans do finału pchnięcia kulą, co nie udało się młodemu Konradowi Bukowieckiemu. 

Majewski awansował do finału z rezultatem z trzeciej kolejki – 20,34 m, wcześniej pchał kulę na odległość 20,13 oraz 20,11 m. Każdy z tych wyników dawał promocję, ale żaden nie pozwala myśleć o medalowej pozycji. Kwalifikacje Polak ukończył na 10. miejscu, a najlepsi – Niemiec Storl Amerykanin Kovacs osiągnęli ponad 21 m. Bardzo dobrze kwalifikacje przeszli też słynni Reese Hoffa i Cristian Cantwell (on akurat o awans drżał do końca, ale w trzecim rzucie uzyskał ponad 20,60 m), a także Argentyńczyk German Lauro. Finał dziś o 13:30. Zabraknie w nim drugiego z Polaków – młodego Konrada Bukowieckiego, który spalił wszystkie trzy próby w swoim debiucie na mistrzostwach świata.

Zawiedziona będzie też nasza reprezentantka na 400 m przez płotki, Joanna Linkiewicz. W swoim biegu była ona piąta z czasem 56,51 s. Bezpośredni awans uzyskiwały cztery panie z każdego biegu. Niestety Polka była też piąta w rankingu zawodniczek, które mogły awansować z czasami, a promocję uzyskiwały cztery takie biegaczki.

Siedmioboistki rozegrały piątą konkurencję – skok w dal. Karolina Tymińska z wynikiem 6,08 m była 18., a w klasyfikacji generalnej jest 22. Wszystko to działo się w cieniu faworytki do złota – Brytyjki Johnson-Thompson. Trzy spalone próby przekreśliły jej nadzieje na walkę o podium. Na prowadzeniu po po pięciu konkurencjach jest jej rodaczka Ennis-Hill przed Kanadyjką Theisen Eaton i Ukrainką Mochniuk.

W jedynym porannym finale – chodzie na 20 km mężczyzn triumfował Hiszpan Lopez, który wyprzedził Chińczyka Wanga i Kanadyjczyka Thorne’a.

WYNIKI POLAKÓW >>

Po południu w Pekinie liczymy na złoty medal Pawła Fajdka i dobre rzuty Wojciecha Nowickiego (początek konkursu młociarzy o 12:30). Godzinę potem Majewski będzie walczył w finale kuli, a wydarzeniem dnia będą półfinały i finał 100 m mężczyzn. Zakończy się także siedmiobój, a szóstka naszych reprezentantów pobiega w półfinałach na różnych dystansach (Dobek na 400 m ppł, Lewandowski i Kszczot na 800 m, Pliś, Cichocka i Ennaoui na 1500 m).

TERMINARZ >>

RELACJA LIVE Z 2. DNIA >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.