Pekin 2015: Trzy Polki z rekordami życiowymi na 400 m, jedna z awansem

W porannej poniedziałkowej sesji na MŚ w lekkoatletyce oglądaliśmy tylko trzy reprezentantki Polski. W biegu na 400 m wystąpiły Iga Baumgart, Patrycja Wyciszkiewicz oraz Małgorzata Hołub. Wszystkie ustanowiły nowe rekordy życiowe, ale tylko jedna mogła cieszyć się awansem do półfinału. 

Patrycja Wyciszkiewicz była czwarta w swoim biegu z czasem 51,37 s. Awans do dalszej rywalizacji uzyskiwały trzy najlepsze zawodniczki z każdej serii oraz sześć z najlepszymi czasami spośród pozostałych. Właśnie z tej furtki skorzystała Polka.

Rekordy życiowe poprawiły też Małgorzata Hołub i Iga Baumgart, ale ich wyniki były za słabe na półfinał. Hołub dobiegła do mety swojej serii na piątym miejscu z czasem 51,74, Bamugart uzyskała rezultat 52,02 i szóste miejsce w swoim wyścigu. Bliżej awansu była oczywiście Hołub, ale zabrakło jej do tego 0,05 s.

W porannej sesji rozegrano jeszcze eliminacje kobiet w konkurencjach rzutu dyskiem, skoku o tyczce i biegu na 3000 m z przeszkodami, a także skoku w dal mężczyzn. Polacy nie startowali.

Popołudniowa sesja rozpocznie się o 13:00 czasu polskiego. Polacy wystąpią w kwalifikacjach męskiego oszczepu, półfinale na 400 m przez płotki mężczyzn oraz finałach tyczki (trzech reprezentantów) i finale na 3000 m z przeszkodami. Oprócz tego planowane są finały trójskoku mężczyzn, 10000 m kobiet oraz 100 m kobiet.

TERMINARZ >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.