Pekin 2015: Włodaczyk w finale, Ennaoui, Jóźwik i Noga w półfinałach

Anita Włodarczyk swobodnie wywalczyła awans do finału rzutu młotem podczas MŚ w lekkoatletyce Pekin 2015. Prezentujemy podsumowanie porannej sesji 26. sierpnia.

Poranne kwalifikacje rzutu młotem trwały dla Anity Włodarczyk zaledwie kilka minut. Rekordzistka świata w pierwszej swojej próbie uzyskała 75,01 m, czyli ponad 2,5 m więcej niż wynosiła odległość kwalifikacyjna, co oznaczało, że spokojnie może udać się do szatni i relaksować się przed czwartkową walką o medale.

Gorzej poszło drugiej z Polek, która startowała w grupie A. Malwina Kopron uzyskała 69,53 m, co było zbyt słabym wynikiem, by marzyć o udziale w finale. Jeszcze przed rzutami grupy B Malwina zajmowała 9. miejsce, a po próbach drugiej grupy spadła na 14. lokatę Niestety jeszcze słabiej rzucała Joanna Fiodorow, która zaliczyła tylko jeden krótki rzut (68,72) i zajęła 17. miejsce.

W kwalifikacjach na 800 m wystartowały za to dwie Polki. Sofia Ennaoui w swojej serii pokazała świetny finisz i wygrała z przeciętnym czasem 2:01,16. Najważniejsze było jednak miejsce i swobodny awans do półfinału. Więcej perypetii miała w swoim występie Joanna Jóźwik. Ostatecznie zajęła ona drugie miejsce z czasem 2:01,62 i też pobiegnie w półfinale, ale wcześniej musiała sporo natrudzić się, by uniknąć upadku po kolizji z leżącą na bieżni rywalką z Gujany.

W kwalifikacjach na 110 m przez płotki startował Artur Noga. W biegu Polaka doszło do niecodziennej sytuacji – dwóch falstartów. Najpierw wykluczony został Amerykanin Ash, który długo nie chciał pogodzić się z decyzją sędziów, a potem Czech Svoboda. Gdy bieg wreszcie ruszył, Artur uzyskał czwarty wynik (13,49) i awansował do półfinału.

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.