MŚ Pekin 2015: Słabe starty Polaków w piątkowy poranek

Piątkowy poranek w Pekinie nie przyniósł oszałamiających rezultatów polskich lekkoatletów uczestniczących w MŚ 2015. Można powiedzieć nawet więcej – piątkowy poranek przyniósł słabe wyniki naszych reprezentantów. 

W chodzie na 20 km startowała Agnieszka Dygacz, która dotarła jednak do mety jako jedna z ostatnich, wyprzedzając tylko cztery rywalki i oczywiście panie zdjęte z trasy przez sędziów. Dygacz ukończyła chód w czasie 1:39,06, czyli prawie 12 minut później niż dwie najszybsze zawodniczki – Chinki Hong Liu (złoto) oraz Xiuzhi Lu (srebro). Brązowy medal wywalczyła Ukrainka Ljudmyła Oljanowska.

Kilka godzin po starcie Dygacz skomentowała swój występ, pisząc na facebooku:

Dziękuję Wam za całe wsparcia jakie otrzymałam i przepraszam, że tylko ukończyłam zawody… Był to taki start, który najlepiej jakby się nie wydarzył… Od samego początku szło mi się niedobrze, a walkę toczyłam sama ze sobą a nie z rywalkami i czasem. Sport czasami bywa brutalny. Trzeba będzie wyciągnąć wnioski i ruszyć dalej.

W piątek rozpoczęła się rywalizacja dziesięcioboistów z Pawłem Wiesiołkiem. Nasz reprezentant celował w Pekinie w nowy rekord życiowy i złamanie granicy 8200 pkt, ale już po pierwszych konkurencjach widać, że będzie o to bardzo trudno. Na 100 m Wiesiołek pobiegł w czasie 11,07 s, co dawało mu 20. miejsce. Jeszcze słabiej poszło w skoku w dal, gdzie wynik 7,08 m zepchnął Pawła na 23. lokatę.  W konkursie pchnięcia kulą Wiesiołek zaliczył tylko jeden ważny rzut – 13,50 m i zajął odległe miejsce. Polak po trzech konkurencjach ma 2376 punktów i plasuje się w trzeciej dziesiątce klasyfikacji generalnej. Prowadzi Amerykanin Eaton przed Kanadyjczykiem Warnerem oraz Niemcem Freimuthem. Kolejne zmagania – w skoku wzwyż, o 10:15 czasu środkowoeuropejskiego.

W kwalifikacjach skoku wzwyż szybko odpadł Sylwester Bednarek. Polak zaliczył w pierwszej próbie 2.17 oraz w drugiej 2.22, ale 2.26 m było już dla niego za wysoko zawieszoną poprzeczką. By uzyskać awans do finału trzeba było skoczyć 2,29 w pierwszej próbie nie notując zrzutek na wcześniejszych wysokościach.

WYNIKI POLAKÓW NA MŚ >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.