Małachowski zgodnie z planem, Urbanek też na podium

W sobotnich finałach na MŚ w lekkoatletyce Polacy zanotowali serię dobrych startów, z których najlepsze były występy dyskoboli Piotra Małachowskiego i Roberta Urbanka, którzy stanęli na podium.

Małachowski był murowanym faworytem do złota i potwierdził do w sobotnim konkursie. Wynik 67,40 m nie był jego najlepszym w sezonie, ale swobodnie wystarczył do wygranej. Drugie miejsce przypadło rewelacyjnemu Belgowi Milanovowi, który ustanowił rekord kraju – 66,90 m.

Długo do podium dobijał się Robert Urbanek. Polak co prawda poprawiał się z rzutu na rzut, ale początek był niemrawy. W efekcie przed trzecim rzutem (Robert kończył kolejkę), zajmował przedostatnie miejsce i musiał rzucić ponad 62,20, by przejść do ósemki. Dysk ostatecznie powędrował poza 64 m. Natomiast w piątej serii Urbanek uzyskał 65,18 m, co dało mu trzecie miejsce, którego nie odebrał mu żaden z rywali.

W finale skoku wzwyż o medal otarła się Kamila Lićwinko. Polka uzyskała 1,99 m i została sklasyfikowana na 4. miejscu. Siódma w finale na 800 m była Angelika Cichocka, a Paweł Wiesiołek ukończył dziesięciobój na 17. pozycji. Wygrał, z nowym rekordem świata Amerykanin Ashton Eaton.

W sztafetach 4×100 m dominację potwierdziły zespoły Jamajki. Porażkę poniosły Stany Zjednoczone, zwłaszcza w rywalizacji męskiej, w której drudzy na mecie reprezentanci tego kraju zostali zdyskwalifikowani za przekroczenie strefy zmian. W związku z tym, sensacyjne srebro zdobyli Chińczycy, co wprawiło w euforię pekińskie „ptasie gniazdo”.

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.