Drabinka US Open 2015 – z kim zagrają Polki i Janowicz?

W poniedziałek wystartuje wielkoszlemowy turniej tenisowy US Open 2015. Już w pierwszym dniu imprezy na kortach w Nowym Jorku zaprezentują się wszyscy nasi uczestnicy singla – siostry Radwańskie, Magda Linette oraz Jerzy Janowicz. 

Losowanie drabinek przyniosło bardzo ciekawe rozstrzygnięcie dla naszych pań. Trafiły one do tej samej „ćwiartki”, co więcej w pierwszych dwóch rundach powinno dojść do dwóch „polskich” meczów. W 1/64 finału Magda Linette zagra bowiem z Urszulą Radwańską, a triumfatorka tej pary zmierzy się w kolejnym spotkaniu z lepszą z duetu Agnieszka Radwańska – Katerina Sinalkova. Najbardziej pożądanym przez nas scenariuszem powinien być zatem awans „Isi” do trzeciej rundy kosztem młodszej siostry bądź drugiej z rodaczek. Agnieszka, bądź któraś z pozostałych Polek podąży tą ścieżką, to w trzeciej rundzie może zmierzyć się z Madison Keys, a w 1/8 finału z Sereną Williams. Droga nie jest zatem łatwa. Początek meczów naszych tenisistek w Nowym Jorku, w poniedziałek o 17:00 (U. Radwańska – Linette) i ok. 18:30 (A. Radwańska – Sinalkova).

Drabinka US Open kobiet >>

Łatwo nie będzie miał też Jerzy Janowicz – nasz singlowy rodzynek. Jeżeli Polak pokona w pierwszej rundzie Hiszpana Carreno-Bustę (mecz w poniedziałek ok. 20:00), to w kolejnych rundach może mieć takich przeciwników jak Roberto Bautista, David Goffin czy Novak Djoković.

Drabinka US Open mężczyzn >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.