Zaczynamy Eurobasket 2015 – na początek Bośnia

Polscy koszykarze od pojedynku z Bośnią i Hercegowiną rozpoczną udział w Eurobaskecie 2015. Mecz zaplanowano na 15:00 we francuskim Montpellier.

ME 2015 miały pierwotnie odbyć się na Ukrainie, ale z powodu sytuacji politycznej w tym kraju, FIBA Europe zaczęła poszukiwać nowej lokalizacji. Chęć przejęcia turnieju zgłosiła m.in. Polska, ale ostatecznie ME trafiły do czterech innych państw – grupy rywalizować będą we Francji, Niemczech, Łotwie i Chorwacji, a faza finałowa rozegrana zostanie na nowoczesnym i wielofunkcyjnym stadionie w Lille (Francja).

Polacy trafili do grupy A, gdzie rywalizować będą z Bośnią i Hercegowiną, Rosją, Francją, Izraelem oraz Finlandią. Awans do 1/8 finału uzyska czwórka najlepszych drużyn w każdej z grup.

Nasz pierwszy rywal – Bośnia i Hercegowina to drużyna ze znanym trenerem, ale bez wielkich sław na parkiecie. Tak o drużynie z Bałkanów pisze strona pzkosz.pl:

Drużyna prowadzona przez słynnego Dusko Ivanovicia (w zeszłym sezonie prowadził Panathinaikos Ateny z A.J. Slaughterem w składzie) może sprawić wiele niespodzianek. Co prawda w składzie tej ekipy zabraknie Mirzy Teletovicia, ale inni zawodnicy mają wystarczająco dużo doświadczenia i umiejętności, aby pomóc w zwycięstwach. Jednym z najważniejszych graczy będzie Elmedin Kikanović, który w przyszłym sezonie zagra w Albie Berlin. Również Alex Renfroe będzie wymagającym rywalem na pozycji rozgrywającego.

Początek pojedynku Polska – Bośnia o 15:00, transmisja w TVP Sport oraz Eleven Sports.

Tabele i terminarze Eurobasketu >>

fot Andrzej Romanski/PZkosz

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.