Mecz Roku 2015 – wskaż swojego faworyta!

Rok dobiega już końca, więc nadchodzi czas wszelkiej maści rankingów i podsumowań. W organizowanym przez FourFourTwo wyborze Meczu Roku jednak szczególnie warto wziąć udział, bo do wygrania jest koszulka klubowa Grzegorza Krychowiaka. Jak ją wygrać? Sprawa jest bardzo prosta.

Wyboru dokonacie na stronie www.fourfourtwo.pl/meczroku . Żeby zadanie Wam ułatwić, redakcja magazynu wskazała 10 najciekawszych jej zdaniem meczów z minionych dwunastu miesięcy. Nie ograniczajcie się jednak przy Waszym wyborze, bo nie ma złych wskazań. Nie liczy się, jaki mecz wybierzecie, a to, jak uzasadnicie swój wybór.

Reprezentant Polski i trzeci kapitan Sevilli miał ogromny dylemat, bo z reprezentacją święcił awans na EURO 2016, a w klubie ogrywał m.in. Real Madryt i Barcelonę. Przede wszystkim jednak 25-latek wzniósł trofeum po triumfie w Lidze Europy po starciu z Dnipro Dniepropietrowsk (3:2), kiedy strzelił pierwszą bramkę dla swojego zespołu.

– To jak dotąd największy sukces w mojej karierze. W dodatku zdobyłem swoją pierwszą bramkę na Stadionie Narodowym. Ukraińcy postawili naprawdę ciężkie warunki… Gdybym zapłacił komuś za scenariusz tego meczu, to pewnie nie napisałby go lepiej niż zrobiło to życie – zdradził Grzegorz Krychowiak.

Co z pozostałymi propozycjami? Kilka spotkań na pewno doprowadziło Was do palpitacji serca i trzymało w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Horror na Stamford Bridge z udziałem Chelsea i PSG, nieprawdopodobna deklasacja i upodlenie Realu Madryt przez Barcelonę w Gran Derbi, a może po prostu remis wydarty Szkotom na ich terenie pod koniec eliminacji? Kombinujcie i wybierajcie. Spróbujmy znaleźć jeden, który poruszył największą część środowiska piłkarskiego.

Redakcja PubSport.pl postanowiła przyłączyć się do akcji Four Four Two i także wskazała swój mecz roku. Tak wybór uzasadnia redaktor naczelny, Damian Ślusarczyk, dla którego Meczem Roku 2015 bło starcie Niemcy – Polska we Frankfurcie (4. września):

Wybór „Meczu Roku” to szalenie trudne zadanie. By go dokonać, musimy sobie najpierw odpowiedzieć na pytanie, jakim kryterium będziemy się kierować. Jeśli ma być to spotkanie najbardziej dramatyczne, obfitujące w zwroty akcji i gole, to bez wątpienia w 2015 roku trzeba wymienić niesamowitą, choć ostatecznie nieskuteczną pogoń Sevilli za Barceloną w potyczce o Superpuchar UEFA. Możemy też próbować szukać niezapomnianych triumfów swoich ulubionych drużyn. Tutaj każdy będzie miał własne typy, a ja osobiście postawiłbym na historyczną wiktorię „mojej” Korony Kielce przy Łazienkowskiej.

Od prawdziwego „Meczu Roku” wymagać jednak trzeba czegoś więcej niż tylko wciągającej „fabuły”. Takie spotkanie powinno też urzekać swoją otoczką i atmosferą, powinno wzbudzać emocje na długo przed pierwszym gwizdkiem i na długo po ostatnim sygnale arbitra. Dlatego stawiam na konfrontację Niemcy – Polska we Frankfurcie. Rozmawialiśmy o tym pojedynku godzinami w miejscach pracy, nauki czy środkach transportu. Analizowaliśmy – najpierw szanse, a potem błędy prowadzące do przegranej. Znów w Polsce było 40 milionów selekcjonerów i dlatego to był właśnie „Mecz Roku”. Swoją drogą żyjemy w ciekawych czasach – w 2014 najbardziej „wciągnął” nas mecz z Niemcami na Narodowym, w 2015 wspomniany bój we Frankfurcie, a w 2016… dla odmiany wpadniemy w „piłkoszał” przy okazji kolejnego starcia z sąsiadami zza Odry.

Podsumowujemy wspólnie minione 12 miesięcy, ale jak widać akapit wyżej, mimochodem wybiegamy już w przyszłość i czekamy na Euro 2016. Ja jestem optymistą, także dzięki temu, jak Biało-Czerwoni zagrali z drużyną Joachima Loewa jesienią 2015 roku. Mimo tzw. „dwóch szybkich” potrafili się podnieść i postawić mistrzom świata. Ostatecznie polegli, ale mam wrażenie, że wskoczyli wtedy na wyższy poziom. Udowodnili sobie i nam, że nie ma dla nich przeciwnika, z którym nie mogą toczyć wyrównanej walki. Rok wcześniej Polacy pokazali, że potrafią bronić przysłowiowej Częstochowy, teraz na Commerzbank Arena zaprezentowali potencjał na „zdobycie Bastylii”.  Termin planowanego oblężenia – czerwiec 2016.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.