Jak szybko przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Przymierzasz się do zakupu nowego mieszkania, ale jednocześnie chcesz sprzedać swoje dotychczasowe lokum? Pamiętaj o tym, że tutaj bardzo dużo zależy od tego, jak zaprezentujesz ten „produkt”, ponieważ tylko wtedy, gdy twoja oferta będzie atrakcyjna, uda ci się szybko znaleźć klientów zainteresowanych kupnem.

Na wartość mieszkania, a tym samym również na jego atrakcyjność, składa się przede wszystkim lokalizacja, ale równie stan techniczny mieszkania oraz jego prezencja – lokal powinien od razu zrobić dobre wrażenie na potencjalnych kupujących, także na fotografiach, ponieważ wtedy o wiele łatwiej będzie je sprzedać.

Jeżeli nieruchomość dawno nie była remontowana, na przykład ma zabrudzone ściany, stare kaloryfery, uszkodzoną podłogę, niezbyt ładne kafelki w łazience, wtedy będzie to przekładało się na jej wartość. Dlatego też przed sprzedażą warto pomyśleć o niewielkim remoncie nieruchomości. Oczywiście, nie musi być to remont generalny, ale najlepiej doprowadzić go do takiego stanu, że jego przestrzeń stanie się przyjemniejsza w odbiorze. Nie trzeba przy tym poświęcać na przygotowanie mieszkania bardzo dużo czasu – to często bardzo ważne, gdy interesują cię nowe mieszkania w Szczecinie lub w innym mieście i nie chcesz czekać długo na znalezienie kupującego.

O czym warto pamiętać przed wystawieniem mieszkania na sprzedaż:

  • pomaluj ściany, najlepiej na kolor biały, gdy obecnie nie wyglądają one zbyt ładnie
  • posprzątaj i usuń niepotrzebne przedmioty, przede wszystkim bibeloty czy osobiste rzeczy
  • wypierz dywany, wykładziny i tapicerki meblowe, a wtedy mogą wyglądać jak nowe
  • pomyśl o wymianie mebli, jeżeli są one już bardzo brzydkie, zamiast nich możesz kupić niedrogie i uniwersalne szafki i stoły
  • komplet wypoczynkowy, gdy nie chcesz kupować nowego, możesz przykryć ładnymi narzutami
  • zadbaj o dostęp do światła, ciężkie firanki wymień na te z woalu lub zdejmij je w ogóle i wybierz ładne zasłony dopasowane do wnętrza

Jeżeli jednak nie chcesz zajmować się tym samodzielnie, możesz skorzystać też z usług home stagingu, które koncentrują się właśnie na przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży lub wynajęcia.

wpis gościnny

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.