Buty do siatkówki – jak je wybrać?

Na zakupie butów siatkarskich nie warto oszczędzać! Muszą być idealnie dopasowane do potrzeb i możliwości każdego gracza, doskonale przylegać, zapewniać komfort i bezpieczeństwo. To w końcu buty siatkarskie warunkują stabilizację i amortyzację, a tym samym chronią przed wieloma urazami – a o te w czasie meczu nietrudno. Jak wybrać buty siatkarskie? Sprawdziliśmy to!

Jakie buty do siatkówki wybrać?

Okazuje się, że zakup butów siatkarskich nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Pod uwagę należy wziąć wiele czynników i z wieluset dostępnych na rynku propozycji wybrać tę jedyną, odpowiednią dla nas. – Niewygodne obuwie, niedopasowane do danego zawodnika i wykonane z niskiej jakości materiałów to prawdziwa męka dla siatkarzy. Nie tylko powoduje dyskomfort i znacząco wpływa na grę, ale może być również przyczyną bolesnych urazów, a w skrajnych przypadkach nawet kontuzji. Nic zatem dziwnego, że wszyscy profesjonalni gracze dokładają wszelkich starań do wyboru tego akcesorium. – mówi ekspert ze sklepu allsports.pl, oferującego całą gamę butów do siatkówki.

Kupujemy buty do siatkówki! Na co zwracać uwagę?

Kupując buty siatkarskie pod uwagę należy przede wszystkim wziąć konstrukcję i jakość wykonania kluczowych obszarów – a zatem: podeszwy czy cholewki. Zastosowane tam technologie odpowiadają przecież za nasze bezpieczeństwo. – To podeszwa gwarantuje przyczepność, amortyzuje uderzenia i w pewnym stopniu warunkuje stabilizację. Należy zatem celować buty, w których zastosowano podeszwy o odpowiedniej grubości, wykonane z doskonałej jakości gumy – ani zbyt twardej, ani zbyt miękkiej. Za twarda powoduje dyskomfort i tak naprawdę przeszkadza w grze, zbyt miękka nie chroni odpowiednio stopy, co w efekcie może doprowadzić do urazów. – dodaje specjalista z allsports.pl.

W butach do siatkówki równie ważne jest…

Istotne jest również wnętrze buta, nie chodzi tutaj jedynie o materiał wyściełający je i jakość wykonania wszelkich przeszyć, ale również odpowiednie wyprofilowanie. Niezwykle istotna jest przystosowana do kształtu stopy wkładka – wypełniająca sklepienie stopy – zwane potocznie podbiciem. Buty muszą idealnie przylegać, gwarantować komfort i nie powodować bolesnych otarć.

Niezwykle istotna jest stabilizacja stawu skokowego. Profesjonalne buty siatkarskie ją zapewniają. – Na rynku dostępne są buty przed kostkę i za kostkę. Zawodnicy zależnie od swoich potrzeb mogą je dowolnie wybierać. Wiadomo, że wyższe buty to automatycznie lepsza stabilizacja stawu skokowego, ale nie wszyscy zawodnicy lubią grać w takich modelach. – dodaje nasz ekspert z allsports.pl.

Kupując buty musimy idealnie dopasować je również pod względem rozmiaru – dlatego wybierając je należy wziąć pod uwagę nie tylko długość wkładki, ale również grubość skarpetki, w której gramy. Buty nie mogą być ani za ciasne – żeby nie powodować bolesnych otarć, ani zbyt luźne, stopa nie może się swobodnie w nich przesuwać.

Wybór butów do siatkówki to kluczowa sprawa dla każdego zawodnika. To one odpowiadają za komfort gry, warunkują bezpieczeństwo i pozytywnie wpływają na parametry gry – wszystko oczywiście pod warunkiem, że będą dobrze wybrane.

wpis gościnny

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.