Seria Stocha przerwana w Willingen

Andreas Wellinger wygrał, ku uciesze kilkudziesięciotysięcznej widowni, konkurs PŚ w skokach narciarskich rozegrany na skoczni w Willingen. Kamil Stoch zajął piąte miejsce. 

Wygrana Wellingera to potwierdzenie wielkiej formy tego skoczka w ostatnich tygodniach. Na podium stał on już w niedawnych konkursach w Wiśle oraz Zakopanem, a teraz wreszcie zakończył passę wygranych Kamila Stocha. Trzeba przyznać, że Niemiec był na własnej skoczni najlepszy, co pokazywał zarówno w piątkowych kwalifikacjach, jak i sobotnich zawodach drużynowych. W niedzielę, w drugiej serii zaatakował liderującego na półmetku Daniela Andre Tandego i po skoku na 135 metr mógł świętować zwycięstwo. Norweg nie wytrzymał presji, skoczył metr bliżej i przy niskich ocenach za styl musiał uznać wyższość także Austriaków – Krafta i Fettnera. Czołową czwórkę dzieliły minimalne różnice punktowe zamykające się w 1,9 pkt. Czwarty po pierwszym skoku Stoch, również uzyskał 135 m i spadł o jedno miejsce, tracąc ponad 8 punktów do podium.

Warto dodać, że dużo lepszym widowiskiem była pierwsza kolejka, gdzie zawodnicy osiągali odległości przekraczające rozmiar skoczni (145 m). W finale sędziowie obniżyli belkę, a wiatr częściej zmieniał siłę i kierunek, przez co część prób była bardzo słaba.

MŚ LAHTI 2017 >>

Pozostali Polacy wypadli w Willingen przyzwoicie, potwierdzając że mamy obecnie najrówniejszą ekipę w stawce. Pięciu biało-czerwonych zakończyło zawody w czołowej „15”, choć oczywiście Kot, Kubacki i Ziobro, chcieliby czegoś więcej niż miejsc 13, 14, i 15, jakie zajęli. Piotr Żyła zamknął natomiast czołową „10” i też mógł być umiarkowanie zadowolony ze swojego startu.

W klasyfikacji generalnej nie zaszły większe przetasowania. Stoch pozostaje liderem przed Danielem Andre Tande i Domenem Prevcem.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.