Co towarzystwa ubezpieczeniowe uważają za sporty ekstremalne?

Sporty ekstremalne to zajęcie dla prawdziwych twardzieli i twardzielek. Taki sport jest źródłem lepszego samopoczucia, dobrego humoru oraz idealnej dawki adrenaliny. Jeśli chcesz lub już uprawiasz sporty ekstremalne np. wspinaczkę wysokogórską, rafting, skoki spadochronowe lub paralotniarstwo, to na pewno sobie zdajesz sprawę, że są one również sportami podwyższonego ryzyka. Ubezpieczenie jest tutaj jak najbardziej wskazane.

Sporty ekstremalne to szeroka dziedzina, w której mieści się wiele wspaniałych sportów, które bazują na pokonaniu strachu i przekroczeniu swoich wyimaginowanych granic. Oprócz dobrej kondycji, do wykonywania tego typu sportów, potrzebny jest również sprzęt oraz znajomość technik. Jak sama nazwa wskazuje, sporty ekstremalne to forma aktywności fizycznej, charakteryzująca się podwyższonym ryzykiem. Dlatego ubezpieczenie sporty ekstremalne to produkt towarzystw ubezpieczeniowych, który koniecznie musisz wykupić przed zaplanowanym skokiem, zjazdem, spłynięciem itp.

Jakie formy aktywności towarzystwa ubezpieczeniowe uważają za sporty ekstremalne?

Należy pamiętać, że sporty ekstremalne rządzą się w towarzystwach ubezpieczeniowych innymi prawami niż uprawianie zwyczajnych sportów. Dokładne definicje sportów ekstremalnych znajdziemy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia danego biura ubezpieczeniowego. Ogólnie rzecz biorąc, sporty ekstremalne to dyscypliny, których uprawianie wymaga od ubezpieczonego ponadprzeciętnych umiejętności oraz odwagi. Również brane są pod uwagę warunki, w których zajmujemy się tą aktywnością fizyczną. Często wymieniane są w OWU sporty takie jak kolarstwo górskie, skoki narciarskie, skoki powietrzne, wspinaczka wysokogórska, skoki na bungee, parkour, kiteboarding itp. Towarzystwa ubezpieczeniowe używają w OWU definicji sportów ekstremalnych oraz sportów wysokiego ryzyka.

Gdzie znajdę ubezpieczenie sportów ekstremalnych w Internecie?

Przez sieć jesteś w stanie teraz zrobić zakupy, wykonać przelew oraz dokonać wielu innych czynności. Również dotyczy to wykupienia polisy na sporty wysokiego ryzyka. W porównywarkach internetowych możesz poznać szczegóły oraz cenę ubezpieczenia, które cię interesuje. Dopasowane ubezpieczenie sportów ekstremalnych dostępne w ubezpieczeniaonline.pl może okazać się dla ciebie strzałem w dziesiątkę. Wykupienie odpowiedniej dla siebie polisy zajmie kilka minut.

Co z ubezpieczeniem sprzętu sportowego dla sportów ekstremalnych?

Tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana. Niektóre usługi towarzystw ubezpieczeniowych obejmują swoim zakresem wszystkie rodzaje sprzętu sportowego – od sprzętu niezbędnego do uprawiania turystyki do sprzętu sportów ekstremalnych. Pozostałe biura ubezpieczeniowe zaznaczają w OWU, że ubezpieczenie sprzętu sportowego nie obejmuje oprzyrządowania o charakterze profesjonalnym. Za akcesoria o charakterze profesjonalnym uważany jest sprzęt, który użytkujemy w celu uprawiania aktywności wyczynowej lub właśnie sportu wysokiego ryzyka. Na stronie http://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/ możliwe jest poznanie OWU najpopularniejszych towarzystw ubezpieczeniowych.

Sport uprawiany amatorsko

Jak już wspominaliśmy, zanim zdecydujesz się na kupno ubezpieczenia sportów ekstremalnych, warto zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają różne definicje sportów i należy je poznać, zanim zdecydujemy się na tego typu aktywność fizyczną. Zdarza się często tak, że osoby, które wykupują ubezpieczenie turystyczne na wyjazd na narty, zaznaczają, że uprawiają sport amatorsko. Nie biorą pod uwagę tego, że ich jazda może w opinii ubezpieczyciela wcale nie być na poziomie amatorskim. Zwróć uwagę przed kupnem ubezpieczenia na:

  • swoje umiejętności,
  • charakter wyjazdu (czy będziesz brał udział w zawodach lub zorganizowanych treningach),
  • rodzaj sportu, który masz zamiar uprawiać,
  • rodzaj sprzętu sportowego, który chcesz również ubezpieczyć.

Im wyższe ryzyko, tym większa stawka ubezpieczenia, ale czy te kilkanaście złotych nie jest warte spokojnego ducha podczas uprawiania sportu ekstremalnego?

wpis gościnny

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.