Ruszają MŚ w lekoatletyce 2017 – program I dnia

W piątkowy wieczór rozpoczną się 16. Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce, które tym razem zorganizuje Londyn. „Królowa sportu” wróci tym samym na Stadion Olimpijski, gdzie pięć lat temu podziwiać można było m.in. złote dublety Usaina Bolta i Mo Faraha, uchodzących za największe gwiazdy tegorocznego czempionatu. 

O Jamajczyku i Brytyjczyku mówi się przed startem mistrzostw najwięcej, ale nic dziwnego – obaj są absolutnymi dominatorami w swoich dziedzinach – pierwszy zawłaszczył sobie sprinty, drugi – długie dystanse. Obaj przez lata medale nie tyle kolekcjonowali, co po prostu zbierali hurtowo i obaj po mają zamiar zakończyć swe kariery jeszcze w tym roku.

Dwaj gwiazdorzy wyjdą na londyńską bieżnię już pierwszego wieczoru – Bolt pobiegnie w kwalifikacjach na 100 m, Farah w jedynym piątkowym finale – 10 000 m.

Oprócz tego, w programie na dziś, przewidziano także kwalifikacje rzutu dyskiem i skoku w dal mężczyzn, a także kobiece skok o tyczce oraz 1500 m. Pewnym jest zatem, że polskie konto medalowe jeszcze się nie otworzy, ale na nudę i brak występów naszych reprezentantów nie będziemy mogli narzekać. O 20:20 obejrzymy pierwsze rzuty dyskobola Małachowskiego (pojawi się w grupie A), po 20:30 o przepustkę do finału skoku w dal powalczy Tomasz Jaszczuk, a mniej więcej w tym samym czasie na 1,5 km biegać będą Angelika Cichocka i Sofia Ennaoui. Ostatnim polskim akcentem będzie grupa B rzutu dyskiem (21:45), gdzie pojawi się Robert Urbanek. Wisienka na torcie, czyli wspomniany finał na 10 km mężczyzn wystartuje o 22:20 czasu środkowoeuropejskiego.

Program MŚ w lekkoatletyce 2017 >>

 

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.