Lekkoatletyczna „supersobota” w Londynie

Poranna sesja lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie przyniosła Polakom właściwie same dobre wieści. Swoje kwalifikacje przebrnęła większość naszych reprezntantów, w tym m.in. Anita Włodarczyk w rzucie młotem. 

Nim jednak rozegrano eliminacje młociarek, o udział w finale rywalizowali kulomioci, a wśród nich trzej Polacy – Michał Haratyk, Konrad Bukowiecki oraz Jakub Szyszkowski. Biało-czerwoni nie rzucali rewelacyjnie i tylko dwóch mogło po zawodach być względnie zadowolonych. Pewny awans z rzutem na 21,27 m uzyskał Haratyk. Bukowiecki i Szyszkowski stoczyli korespondencyjny bój o ostatnie, dwunaste miejsce w finale – o 1 cm lepszy okazał się Bukowiecki (20,55). Zaimponował Nowozelandczyk Walsh pchając kulę aż na 22,14 m.

W grupie A młociarek szybki awans uzyskała Malwina Kopron. Pierwszy rzut Polki poszybował na 74,97 m (minimum wynosiło 71,50). Poza ten dystans rzuciły też w grupie B Anita Włodarczyk (74,61) oraz Joanna Fiodorow (71,72)

Nasz jedyny czterystumetrowiec – Rafał Omelko nie miał łatwego zadania i w swoim biegu, mimo dobrego czasu 45,69, był dopiero piąty. Okazało się jednak, że wynik wystarczył do awansu jako jeden z sześciu zawodników z najlepszymi czasami, którzy zajęli w swoich seriach dalsze miejsca niż trzecie.

W trójskoku rywalizowała Anna Jagaciak i z wynikiem 14,09 m, uzyskanym w pierwszym podejściu, wywalczyła prawo udziału następnej rundzie.

Najlepszy w sezonie rezultat (11,24 s) dał Ewie Swobodzie przepustkę do półfinałów 100 m, pomimo zajęcia piątego miejsca w swej serii.

W komplecie przez eliminacje przebrnęli też nasi ośmiusetmetrowcy. Adam Kszczot i Michał Rozmys awans uzyskali dzięki miejscom w pierwszej trójce poszczególnych biegów, a Marcin Lewandowski dzięki dobremu czasowi, po zajęciu czwartego miejsca w silnie obsadzonej serii.

***

W wieczornej sesji organizatorzy przewidzieli aż cztery finały, w tym wisienkę na torcie – 100 metrów mężczyzn. My bacznie przyglądać będziemy się także rywalizacji dyskoboli Małachowskiego i Urbanka (obaj bronić będą medali z Pekinu z 2015 roku). Oprócz tego medale rozdane zostaną także w biegu pań na 10 km oraz skoku w dal panów.

W półfinałach na 1500 m pobiegną Sofia Ennaoui oraz Angelika Cichocka.

Pełny program >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.