Niedzielny poranek na MŚ: Tyczkarze meldują się w finale

Zakończyła się poranna sesja trzeciego dnia MŚ w lekkoatletyce Londyn 2017. Kwalifikacje o finału wywalczyli nasi tyczkarze – Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski. Pierwsze złoto niedzieli zgarnął kenijski maratończyk Kirui. Przedstawiamy podsumowanie dotychczasowych zmagań i krótką zapowiedź wieczornych zmagań. 

Polscy reprezentanci w porannej sesji startowali m.in. w kwalifikacjach skoku o tyczce, gdzie bardzo liczyliśmy na Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Pierwszy z nich nie miał większych problemów i bez zrzutek zaliczył kolejno cztery wysokości, dochodząc do 5,70. Męczył się od samego początku Wojciechowski – dopiero w trzecim podejściu zaliczył 5,60, ale to nie dawało jeszcze awansu do finału. Na 5,70 Polak także strącił dwa razy i kolejny raz musiał walczyć o „życie”. Ponownie sztuka ta się udała i naszego zawodnika obejrzymy we wtorek.

***

W biegu na 3000 m z przeszkodami do finału nie awansował Krystian Zalewski, sklasyfikowany na dziewiątym miejscu w swojej serii.

***

W rywalizacji na 400 metrów, jedynie Iga Baumgart z czasem bliskim rekordowi życiowemu (51,88) przebrnęła pierwszą rundę. Odpadły Justyna Święty i Małgorzata Hołub.

***

W biegu na 400 m przez płotki eliminacje spokojnie przeszedł Patryk Dobek. Polak w swojej serii był trzeci z czasem 49,42.

***

Medale rozdano w maratonie mężczyzn. Tradycyjnie prym wiedli biegacze z Afryki. Złoto zgarnął Kenijczyk Kirui, który pokonał Tolę z Etiopi i Tanzańczyka Simbu.

***

Na 110 m pprzez płotki o półfinał walczył m.in. Damian Czykier, który dość spokojnie dobiegł do mety na trzecim miejscu w swoim biegu z czasem 13,53 i oczywiście pewnym awansem. Kolejny start na tym dystansie już dziś wieczorem.

Wtedy również podziwiać będziemy m.in. pojedynki sprinterek na 100 m. Najpierw w półfinałach z udziałem Ewy Swobody, potem w wielkim finale. Ciekawie zapowiada się też finał męskiej kuli z udziałem Polaków Haratyka i Bukowieckiego, a także półfinały na 800 m z Lewandowskim, Kszczotem i Rozmysem. W półfinale na 400 m wystąpi Rafał Omelko, a o finał w rzucie oszczepem walczyć będzie Marcelina Witek. Wieczorem zakończy się też walka siedmioboistek, gdzie Polki nie startują.

KLASYFIKACJA MEDALOWA >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.