Nowicki i Fajdek gładko przeszli deszczowe kwalifikacje

Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek rzucali najdalej w kwalifikacjach do finału rzutu młotem na MŚ w Londynie. O medale powalczą w piątkowy wieczór. 

Środowa sesja nie zapowiadała się porywająco pod względem występu Polaków. Jedynie młociarze Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki musieli udać się na deszczowy stadion w Londynie, by rozegrać kwalifikacje do piątkowego finału. Fajdek startował w grupie A i minimum kwalifikacyjne (75,50) osiągnął w drugiej próbie rzucając 76,82. Jeszcze lepiej poszło godzinę później Nowickiemu. Już jego pierwsze wejście do koła skończyło się awnasem z rzutem o 3 cm lepszym niż ten zanotowany przez Fajdka. Nasi reprezentanci sklasyfikowani zostali na pierwszych dwóch miejscach w eliminacjach.

W finale pchnięcia kulą złoto przypadło Chince Gong, a na podium stanęły jeszcze Węgierka Marton i Amerykanka Carter.

Na bieżni rozdano dziś dwa komplety medali – na 400 m przez płotki mężczyzn i 400 m kobiet. W tym pierwszym triumfował 21-letni Norweg Karsten Warholm. Za jego plecami dobiegł reprezentant Turcji Copello i Amerykanin Clement. W brodę może sobie pluć Samba z Kataru, który biegnąc po medal, potknął się na ostatnim płotku i finiszował siódmy.

Jeszcze bardziej był kobiecy bieg płaski na jedno okrążenie. Pewnie zmierzająca po złoto zawodniczka Miller-Uibo z Bahamów na 50 m przed metą właściwie stanęła, prawdopodobnie z powodu kontuzji i skończyła rywalizację za podium. W tych okolicznościach złoto wywalczyła Amerykanka Francis, srebro Naser z Bahrajnu, a brąz kolejna sprinterka z USA – Felix.

Stany Zjednoczone umocniły się na prowadzeniu w klasyfikacji medalowej. Polska nadal na czwartym miejscu.

KLASYFIKACJA MEDALOWA >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.