Eliminacje Polakom nie straszne – dobry czwartek w Londynie

Bardzo dobry dzień ma za sobą polska ekipa startująca na MŚ w lekkoatletyce Londyn 2017. Przez eliminacje przeszła w czwartek szóstka biało-czerwonych, czyli wszyscy znajdujący się na listach startowych. 

Czwartek był istotny dla sporej grupy polskich lekkoatletów, którzy tego dnia mieli zacząć swoje starty ma MŚ w Londynie. Jako pierwszy na stadionie pojawił się oszczepnik Marcin Krukowski. Minimum kwalifikacyjne wynosiło 83 metry, a Polak w otwierającym podejściu zaliczył 81,79. Druga próba była słabsza, ale trzecia przyniosła automatyczny awans, bo oszczep poleciał 49 cm za wymaganą granicę.

Na 800 m startowały dwie nasze reprezentantki – Angelika Cichocka i Joanna Jóźwik. Cichocka na dużym luzie i w dobrym stylu wygrała drugą serię eliminacyjną, notując przy tym swój najlepszy w tym sezonie czas. Zadanie wykonała też kilkanaście minut potem Jóźwik, finiszując na trzecim, dającym awans miejscu.

W skoku wzwyż walczyła Kamila Lićwinko. Jako jedna z nielicznych pominęła wysokość 1,80 i zaczęła skakanie od 1,85, które zaliczyła bez problemu. Podobnie było z kolejnymi wysokościmi, czyli 1,89 oraz 1,92. Następnie poprzeczka powędrowała na 1,94 stanowiące jednocześnie minimum kwalifikacyjne do finału. Okazało się jednak, że do tego etapu dobrnęło 12 zawodniczek, co kończyło eliminacje.

Dobrą serię biało-czerwonych kontynuował Marcin Lewandowski, występujący na dystansie 1500 m. Polak dobrze taktycznie rozergrał swój bieg eliminacyjny i finiszował na piątym miejscu, oznaczającym bezpośredni awans. Drugi z Polaków – Michał Rozmys, w trzeciej serii był dopiero 11., ale z dobrym czasem i też dostał się do półinału.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.