Asics – buty prawdziwych sportowców

Ponad 14 lat temu damska reprezentacja polski w piłce siatkowej zdobyła pierwszy złoty medal na mistrzostwach Europy, które odbywały się w Turcji. Z dnia na dzień miliony Polaków oszalały na ich punkcie. Okres radości zdawał się nie mieć końca, zwłaszcza, że mało kto spodziewał się tak wielkiego sukcesu. Zdecydowanie możemy powiedzieć, że 2003 rok należał na naszych Złotek!

Wielu Polaków dopiero wówczas usłyszało o marce Asics, która odpowiadała wówczas za koszulki naszych reprezentantek. Spora część reprezentantek preferowała również obuwie, które produkowała japońska firma. Buty siatkarskie Asics chciał mieć każdy, nawet początkujący siatkarz. Dziś Asics to uznana marka na całym świecie, którą wybiera całe mnóstwo sportowców. Obuwie marki Asics, prócz siatkarzy, chętnie wybierają także biegacze. Skąd wziął się fenomen japońskiej firmy?

Historia

Firma Asics powstała w 1949 roku. Założyciel, Kihachiro Onitsuka doskonale zdawał sobie sprawę ze szkód, które zostawiła po sobie II Wojna Światowa. Pan Onitsuka dążył do tego, aby sport był nową nadzieją dla wszystkich młodych ludzi, którzy zostali dotknięci tymi mrocznymi czasami. Ciekawostką może być sama nazwa. Asics to skrót powstały z łacińskiej sentencji ?anima sama in corpore sano?, która w wolnym tłumaczeniu oznacza znane nam powiedzenie ?w zdrowym ciele zdrowy duch?. Kihachiro Onitsuka potrafił więc wpleć swoją życiową maksymę również w nazwę własnej firmy.

Asortyment

Firma Asics jest dziś znana głównie z butów siatkarskich oraz obuwia przeznaczonego dla biegaczy. Choć wszystkie buty produkowane przez czołowych producentów wyposażone są we wszelakie nowe technologie, to Asicsy uznawane są za jedne z najbardziej wygodnych butów przeznaczonych do uprawiania sportu. Wśród obuwia omawianej marki można również znaleźć buty piłkarskie, do tenisa, lekkoatletyczne, a także do baseballu, zapasów i krykieta. Profesjonalny sprzęt znajdziesz na allsports.pl.

Prócz obuwia, warto również zwrócić uwagę na odzież i akcesoria. Każdy biegacz znajdzie coś dla siebie. Firma Asics odpowiedzialna jest również za produkcję koszulek, spodenek, kurtek czy innych komponentów odzieży, przeznaczonej dla biegaczy.

Asics to nie tylko sprzęt sportowy. Wśród produktów można również znaleźć obuwie lifestylowe. Posiada ono imponującą i niecodzienną stylistykę oraz zapewnia komfort, tak dobrze znany z butów sportowych. Jeśli o mnie chodzi, to najbardziej cenię je za wytrzymałość. Moje Gel Lyte są ze mną już od 3 sezonów i wciąż są w świetnej kondycji!

Ambasadorstwo

Asics nie ogranicza się jedynie do wytwarzania świetnych jakościowo produktów, lecz jest również sponsorem wielu ogólnoświatowych wydarzeń. Wśród nich warto wymienić jeden z ciekawszych maratonów, jakim jest New York Marathon. W Polsce Asics wspiera takie wydarzenia jak Maraton Poznański, Bieg Niepodległości czy Półmaraton w Pile. Dodatkowo marka sponsoruje również prywatne drużyny i zapewnia im niezbędny sprzęt. Warto mieć to na uwadze, gdyż jest to zachowanie godne podziwu!

Na odnotowanie zasługują również Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata w Osace, które odbyły się w 2007 roku. To podczas tej imprezy Asics wyposażył w swój sprzęt wiele reprezentacji, wśród których znalazły się m.in. Australia, Włochy, Holandia czy Korea Południowa.

Kluczowym elementem sukcesu marki był założyciel – Kihachiro Onitsuka. To jego filozofia pozwoliła firmie na stały rozwój i udoskonalanie produktów. Dziedzictwo pana Onitsuki w chwili obecnej jest niezagrożone. Jego firma rozwija się prężnie, a produkty wciąż spełniają oczekiwania nabywców. Dodatkowo firma wciąż poszukuje nowych rozwiązań, a jej produkty (zwłaszcza buty) uznawane są za jedne z najbardziej nowoczesnych na rynku. Wszystko po to, aby nam, siatkarzom, biegaczom, po prostu sportowcom, było lepiej. Po to, aby nasza wydajność i wygoda rosły, a ryzyko kontuzji zanikało. Nam marka Asics już zawsze będzie się jednak kojarzyła z wielkim sukcesem naszych siatkarek, które zdobywając najcenniejszy medal Mistrzostw Europy, dostarczyły nam olbrzymią dawkę emocji i radości.

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.