PŚ w Toblach: Zwycięstwo Bjoergen, awans Kowalczyk

Justyna Kowalczyk awansowała z 49. pozycji na 37. w biegu na dochodzenie techniką klasyczną we włoskim Toblach. Zawody wygrała Marit Bjoergen. 

Justyna Kowalczyk w sobotę była zmuszona wystartować w biegu na 10 km niewygodną dla siebie techniką dowolną, by na drugi dzień móc stanąć na starcie „10” klasykiem. Już na samym początku niedzielnego biegu Kowalczyk traciła do prowadzącej Charlotte Kalli ponad dwie minuty. Szans na dobry rezultat praktycznie nie było, ale najważniejszy był czas i dyspozycja polskiej biegaczki.

Kowalczyk ruszyła niczym francuski pociąg TGV mijając rywalki jak tyczki. Jednak pod koniec dystansu nieco osłabła, ale zdołała awansować o 12 pozycji, co jest dobrym wynikiem. Jako ciekawostkę dodajmy, że Kowalczyk pokonała dystans 10 km szybciej od liderki PŚ Charlotte Kalli, która finiszowała na 6. pozycji.

Z drugiego w sezonie zwycięstwa cieszyła się Marit Bjoergen, która na finiszu pokonała koleżanki z reprezentacji – Oestberg i Weng.

W PŚ w Toblach uczestniczyły jeszcze dwie Polki. Sylwia Jaśkowiec, która wraca po dwuletniej przerwie spowodowanej kontuzjami uplasowała się na 61. miejscu, a Martyna Galewicz była 69.

Po świątecznej przerwie rozpocznie się najbardziej morderczy turniej w biegach narciarskich – Tour de Ski. Justyna Kowalczyk nie weźmie w nim udziału, do rywalizacji z najlepszymi wróci 20 stycznia, przy okazji rywalizacji w Planicy. Teraz Polka będzie przygotowywała się z dala od kamer do igrzysk olimpijskich w Pjongczangu oraz wystartuje w słabiej obsadzonych biegach.

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.