Rusza 12. edycja Tour de Ski!

W sobotę biegacze narciarscy zainaugurują występ w 12. edycji morderczego i najbardziej prestiżowego turnieju – Tour de Ski. Na starcie zabraknie 4-krotnej triumfatorki tej imprezy Justyny Kowalczyk oraz innych gwiazd. Dla narciarek priorytetem są lutowe IO w Pjongczangu.

Zmagania w ramach TdS rozpocznie sprint stylem dowolnym w szwajcarskiej miejscowości Lenzerheide. Osiem dni później biegaczki zmierzą się z „górą śmierci”, czyli słynnym podbiegiem pod Alpe Cermis. Mordercza rywalizacja, trudne konkurencje, bardzo napięty harmonogram – tylko najlepszym udaje się dotrwać do finiszu. Przekroczenie linii mety we Val di Fiemme jest już dużym osiągnięciem.

Justyna Kowalczyk, tak jak rok temu, zdecydowała się nie startować w tourze. Powodem nie jest intensywność imprezy, a starty techniką dowolną, z których Kowalczyk musiała zrezygnować z powodów zdrowotnych.

Dla Polki najważniejszymi biegami sezonu są te olimpijskie – szczególnie sprint „klasykiem” oraz 30 km tą samą techniką.

Wśród panów nie zobaczymy także Macieja Staręgi, którego wyeliminowała kontuzja dłoni. Nasz najlepszy sprinter wraca do formy na Polanie Jakuszyckiej. Natomiast Justyna Kowalczyk wraz z resztą ekipy przebywa w Szczyrbskim Plesie, gdzie rywalizuje w Pucharze Kontynentalnym.

Poprzednia edycja TdS padła łupem Heidi Weng i Siergieja Ustiugowa. Norweżka i Rosjanin mają spore szanse na powtórzenie sukcesu, ponieważ w tym roku z uwagi na igrzyska lista startujących jest mocno okrojona.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.