Polacy rządzą w Oberstdorfie! Kapitalne otwarcie TCS 2017/18

Kamil Stoch wygrał, Dawid Kubacki był trzeci, a Stefan Hula piąty w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni 2017/18 rozegranym w Oberstdorfie!

Podsumowując inaugurację TCS 2017/18, można śmiało powiedzieć, że tegoroczna edycja, zaczęła się dla nas tak, jak zakończyła się poprzednia – dominacją Polaków. Przypomnijmy, że przed niespełna rokiem w Bischofschofen na podium stawali Kamil Stoch i Piotr Żyła, a tuż za nim był Maciej Kot. Tym razem towarzyszam Stocha w czołówce zostali Dawid Kubacki oraz Stefan Hula, którzy na Schattenbergschanze odnotowali swoje życiowe wyniki.

Gdyby nie wspaniała postawa Polaków, trzeba byłoby przyznać, że konkursem w Obersdorfie rządził wiatr. Nasi reprezentanci pokazali jednak, że niezależnie od panujących warunków, skacząc „swoje”, miejsce przyjdzie niejako samo.

Po pierwszej serii liderami konkursu byli Stefan Kraft i Richard Freitag. Austriaka i Niemca dzieliło zaledwie 0,3 pkt, a ich przewaga na grupą pościgową prowadzoną przez Kubackiego (było w niej jeszcze sześciu innych zawodników, w tym Stoch, Kubacki i Żyła) wynosiła ponad cztery punkty.

Wszystko pozmieniała druga runda, gdzie wiatr jeszcze mocniej rozdawał karty. Poległ na tym niestety Żyła, skacząc jedynie 109,5 m i spadając na dwudzieste piąte miejsce. Przegrał nawet z dwudziestym na półmetku, a piętnastym ostatecznie Maciejem Kotem.

Pozostali z podopiecznych Stefana Horngachera nie zrażali się jednak wietrzną loterią i latali tak daleko, jak się dało. Stefan Hula uzyskał w bardzo trudnych warunkach 120,5 m, co dało awans z ósmego na piąte miejsce. Potem petardę odpalił Stoch, któremu akurat, według wskaźników, nie wiało praktycznie w ogóle. 137 metrów przy bardzo dobrych notach stawiało przed rywalami bardzo trudne zadanie. Nie sprostali mu ani Fannemel, ani trzej liderzy pierwszej serii – Kubacki, Freitag i Kraft. Wszyscy trzej po swoich próbach znaleźli się za plecami Stocha – Dawid skokiem na 129 m zapewnił sobie najniższy stopień podium, Freitag po 127 m wskoczył na drugie miejsce, a Kraft 119 m uplasował się na czwartym miejscu.

Kolejne zawody TCS odbędą się 1. stycznia w Ga-Pa. W niedzielę kwalifikacje.

Terminarz i klasyfikacja Turnieju Czterech Skoczni 2017/18 >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.