PŚ w biathlonie: Czwarte miejsce Nowakowskiej w Oberhofie

Polskie biathlonistki potwierdzają wyższą formę. Podczas biegu pościgowego na 10 km w Oberhofie Weronika Nowakowska zajęłą czwarte miejsce, notując stuprocentową skuteczność na strzelnicy. Polka po sprincie zajmowała szóstą lokatę. 

W Oberhofie dominuje Słowaczka Kuzmina. Pochodząca z Rosji zawodniczka z dużą przewagą wygrała sprint i w sobotę nie miała problemów z utrzymaniem prowadzenia w biegu pościgowym. Nie przeszkodziły jej w tym dwie pomyłki na strzelnicy. Ponad minutę straciły Włoszka Wierer i Ukrainka V. Semerenko. Siedem sekund do podium zabrakło naszej reprezentantce, która podobnie jak Wierer i Semerenko, była tego dnia bezbłędna na strzelnicy. Nowakowska była z tego faktu bardzo szczęśliwa i nie kryła zaskoczenia:

Niesamowite! Po raz pierwszy w dziesięcioletniej karierze przy czterokrotnym strzelaniu byłam bezbłędna! Kilka razy zdarzało i się już pudłował podczas czwartego strzelania, ale takiego występu jak dziś, jeszcze nie miałam. – mówiła na gorąco po biegu.

Do pełni szczęścia zabrakło nieco lepszego biegu, ale tego dnia prawdopodobnie nie był on możliwy. Nasza reprezentantka tuż przed startem zmagała się z bólem pleców, który omal nie wykluczył jej z tych zmagań. Jak sama dodaje – pierwsze okrążenia pokonała spokojnie, również ze względów taktycznych.

– Ewidentnie starałam się dzisiaj przypilnować strzelania. Taktyka biegu była taka, żeby początek był spokojny. Stąd dałam się wyprzedzić Domraczewej, nie próbowałam się jej trzymać i biegłam swoim spokojnym tempem. Mam poczucie, że z koła na koło przyspieszałam. Uważam, że rozegrałam ten bieg dobrze taktycznie zarówno na trasie, jak i na strzelnicy.

Postępy u swojej podopiecznej zauważył również trener polskiej kadry, Norwego Tobias Torgersen:

Weronika spędzała trochę więcej czasu na strzelnicy, ale tego właśnie potrzebowała żeby strzelać celnie. Jestem niezmiernie dumny, że wyciągnęła wnioski i nie powtórzyła błędów z poprzednich biegów. – powiedział. 

Na punktowanych, choć odległych miejscach rywalizację zakończyły też pozostałe Polki – Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń i Krystyna Guzik, sklasyfikowane w czwartej dziesiątce. Jednak także ich forma zdaje się iść w górę.

Pozostałe dziewczyny są teraz nieco w cieniu Weroniki, ale wszystkie też są bliskie osiągnięcia podobnych wyników. Ponownie wywalczyły punkty, na tym będziemy budować ich dalszą formę by w najbliższej przyszłości osiągały podobne wyniki co Nowakowska.- skomentował norweski szkoleniowiec. 

W klasyfikacji generalnej PŚ w biathlonie Nowakowska awansowała na 15. miejsce. Prowadzi Kuzmina.

Biathlon na IO Pjongczang 2018 >>

cytaty za: Polski Związek Biathlonu

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.