Dwóch Polaków z kwalifikacją na igrzyska olimpijskie

W piątek Grzegorz Guzik zajął 30. miejsce, a Andrzej Nędza-Kubiniec sklasyfikowany został na 51. pozycji. Dzięki dobremu występowi w sprincie w Anterselwie Polacy potwierdzili wywalczenie dwóch kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Pjongczang.

GRZEGORZ GUZIK:

– O tym, że zajmę niezłe miejsce dowiedziałem się dopiero na ostatnim podbiegu. Nie spodziewałem się, że bieg się tak ułoży, że będę miał szansę na tak wysoką lokatę. Cieszę się, że to ostatnie kółko też było w moim wykonaniu niezłe, nie było tak, że się jakoś mocno osunąłem w klasyfikacji.

– Szkoda Łukasza Szczurka, który ostatnio też zaczął pokazywać coraz lepszą formę biegową, ale niestety trzech miejsc już nie byliśmy w stanie zdobyć

– Cieszę się, że na igrzyskach będę razem z Krystyną. Jadąc gdzieś wspólnie nie tracimy czasu na rozmyślanie, co robi ta druga osoba. Jesteśmy razem, dbamy o siebie, wspieramy się. Jedno drugiego pcha do przodu. To będą nasze kolejne igrzyska, choć pierwsze jako małżeństwo. Fajnie byłoby wystartować razem w sztafecie, ale zobaczymy jakie plany będzie miał trener.

– Na poprzednie igrzyska jechałem przygotowując się właściwie na własną rękę. Tych zgrupowań z kadrą było zaledwie kilka. Większość czasu trenowałem sam. Pojechałem do Soczi bardziej w nagrodę za to, że się przebiłem. Teraz mam apetyt na coś więcej. Chciałbym przynajmniej w jednym starcie zaprezentować się tak jak dzisiaj. Myślę, że byłoby to dla mnie satysfakcjonujące. 

[Źródło: Informacja prasowa]

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.