Kamil Stoch wicemistrzem świata w lotach! Złoto dla Tande

Daniel Andre Tande został mistrzem świata w lotach narciarskich. W niemieckim Oberstdorfie Norwego zdołał utrzymać przewagę nad rywalami i po jedynej sobotniej serii, świętować mógł złoty medal. Kamil Stoch przesunął sie o jedno miejsce w górę i zdobył srebro. 

Przed planowanymi na sobotę dwiema seriami, Daniel Andre Tande miał około 10 punktów przewagi nad Richardem Freitegiem oraz 17 nad Kamilem Stochem. Ta trójka zawodników miała stoczyć batalię o złoto, ale do rywalizacji tej wmieszał się niestety także wiatr.

Z jego powodu konkurs opóźniono o pół godziny, a potem skrócono… o całą finałową serię. Udało się zatem rozegrać jedną – trzecią rundę i po niej wręczono krążki. Kolejność na podium zmieniła się – Stoch przeskoczył przeciętnego Freitaga i zbliżył się do Tandego, dlatego w sercach polskich fanów mógł zagościć niedosyt. Wydawało się bowiem, że Kamil gotów jest jeszcze zaatakować skandynawskiego lidera, z którym przegrywał w tym momencie o około 13 punktów.

Mimo, że Polak nie dostał szansy na tę próbę, wciąż ma wielkie powody do zadowolenia – zdobył pierwszy dla naszego kraju medal MŚ w lotach od blisko… czterdziestu lat. Dobrze w sobotę spisali się też pozostali Biało-Czerwoni – dziesiąty był Dawid Kubacki, trzynasty Stefan Hula, a siedemnasty Piotr Żyła.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA >>>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.