MŚ w lotach: Kamil Stoch walczy o medal

W sobotę na mistrzostwach świata w lotach zostaną rozdane medale w rywalizacji indywidualnej. Lider polskiej kadry – Kamil Stoch na półmetku zajmuje 3. miejsce. Początek konkursu o godzinie 16:00.

Kamil Stoch ma szansę na wywalczenie pierwszego w karierze medalu mistrzostw świata w lotach. Polak na półmetku rywalizacji plasuje się na 3. pozycji. O zwycięstwo będzie jednak niezmiernie trudno, bo Norweg Daniel Andre-Tande imponuje formą – był najlepszy w każdej z serii, a w kwalifikacjach uzyskując 238,5 m pobił rekord skoczni.

Stoch w kwalifikacjach skoczył 232 m, a podczas pierwszej serii konkursowej wylądował dwa metry bliżej. Powody do zadowolenia ma również Dawid Kubacki, który zajmuje 10. miejsce. – Całkiem porządne skoki – krótko skwitował skoczek z Szaflar. Dobre skoki oddał też Stefan Hula (14. miejsce), natomiast niedosyt może odczuwać Piotr Żyła (20. miejsce)

Strata Kamila Stocha do Norwega jest spora – 17,8 pkt. Nie oznacza to jednak, że nie da się tej odległości zniwelować. Po konkursie zawodnicy przekonywali, że na tak dużym obiekcie wszystko jest możliwe.

W sobotnie popołudnie dalszy ciąg rywalizacji indywidualnej, natomiast w niedzielę skoczkowie zmierzą się drużynowo.

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.