Norwegia i Słowenia poza zasięgiem, Polska z brązem MŚ w lotach

Brązowy medal konkursu drużynowego MŚ w lotach narciarskich wywalczyła polska drużyna w składzie Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Złoto bezapelacyjnie wygrali Norwegowie, a drugie miejsce pewnie wyskakali sobie Słoweńcy. 

Po zmaganiach indywidualnych, konkurs drużynowy w Oberstdorfie zapowiadał się doskonale dla Norwegów, którzy latali w ten weekend doskonale. Potwierdziło się to na skoczni, gdzie ani przez moment nie było wątpliwości, co do tego, kto jest najlepszy. Robert Johansson, Andreas Stjernen, Johan Andre Forfang i Daniel Andre Tande zwyciężyli z przewagą blisko czterdziestu punktów na Słowenią.

Właśnie obecniość Słoweńców na podium jest pewnym zaskoczeniem, bo nieco wyżej stały chyba akcje Polaków i Niemców. Te ekipy styczyły jednak walkę „tylko” o brąz, bo wcześniej Jernej Damjan, Anze Semenic oraz bracia Prevcowie, wypracowali sobie bezpieczną zaliczkę.

Brąz dla Polski stał się niemal pewny po trzeciej kolejce drugiej serii, gdzie Dawid Kubacki poleciał poza 220 metr, a Markus Eisenbichler lądował ponad 10 metrów bliżej. W końcówce kropkę nad i postawił Kamil Stoch i po chwili nasza ekipa mogła odbierać brązowe krążki.

WYNIKI KONKURSU >>

SKOKI NARCIARSKIE NA IO PJONGCZANG 2018 >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.