Niedziela dniem mass startów w „Celuj w Igrzyska”

To była fantastyczna niedziela na Duszniki Arena. W ramach VIII edycji ?Celuj w Igrzyska? rozegrano biegi ze startu wspólnego. Dla zdecydowanej większości zawodników był to debiut w tej konkurencji.

Jako pierwsi na świetnie przygotowanych trasach biegowych zaprezentowali się juniorzy. Tym razem nie było mocnych na Wojciecha Filipa z AZS AWF Wrocław, który zaprezentował dzisiaj najlepsze strzelanie w całej stawce. Spudłował czterokrotnie, podczas gdy jego najgroźniejsi rywale Matej Hajek z Czech i Łukasz Sidorowicz z AZS AWF Katowice biegali 3 rundy karne więcej. Dzięki wygranej Filip umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Wśród juniorek najlepsza okazała się Klaudia Szpak. Biathlonistka AZS AWF Katowice uzyskała ponad 50 sekund przewagi nad Klaudią Cichoń i Pauliną Wąsalą. W walce o drugie miejsce minimalnie lepsza okazała się Cichoń, Wąsala w ramach nagrody pocieszenie pozostała liderka cyklu.

Najlepszym juniorem młodszym był Josef Nemecek z Liberca, który aż o trzy minuty wyprzedził Mateusza Gierczyka. Oczywiście to zawodnik z Czarnego Boru uzyskał 60 punktów do klasyfikacji generalnej ?Celuj w Igrzyska? i objął prowadzenie w rankingu po czterech biegach. Bliski wyprzedzenia Gierczyka był dzisiaj Mateusz Piela. Zwycięzca sobotniego sprintu zameldował się na mecie biegu masowego o pół minuty później od najlepszego z Polaków.

Czeskie zwycięstwo, choć już nie tak okazałe, mieliśmy również w biegu juniorek młodszych. Andrea Bartunkova wyprzedziła Paulinę Pawliczek o 14 sekund. Na drugim miejscu uplasowała się Marta Paździorko z miejscowego MKSu, której udało się zachować kilka sekund przewagi nad Karoliną Janko. Zawodniczka UKS Karlik Chorzów utrzymała pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Klasą samą dla siebie był dzisiaj Mateusz Zawół, który zdominował rywalizację młodzików. Strzelał bezbłędnie, dobrze pobiegł i nad drugim Janem Guńką z BKS WP Kościelisko uzyskał niemal minutę przewagi. Trzeci był Konrad Badacz, klubowy kolega zwycięzcy z MKS Karkonosze Jelenia Góra. Całą trójka zdecydowanie przewodzi klasyfikacji ?Celuj w Igrzyska? i wyprzedza pozostałych zawodników już o kilkadziesiąt punktów. Liderem jest Zawół.

W rywalizacji młodziczek wygrała Gabriela Masarikova przed Kateriną Elicerovą. Najlepsza z Polek, Klaudia Topór, zajęła trzecie miejsce. Anna Nędza-Kubiniec była czwarta, a Amelia Jęczmieniak piąta. Ostatnia z tych zawodniczek nadal przewodzi w rankingu po czterech startach.

Na najlepszego młodzika młodszego wyrasta Hubert Matusik z UKN Melafir Czarny Bór, który ponownie rozniósł konkurencję wygrywając z drugim najlepszym zawodnikiem o ponad minutę. Był nim jego klubowy kolega Mariusz Pływaczyk, a na podium znalazł się jeszcze Michał Szatkowski z UKS Krokus Piechowice.

Zawodniczka tego klubu znalazła się również na podium biegu młodziczek młodszych. Izabela Razmus po wygranej w sprincie, tym razem musiała uznać wyższość Dominiki Leśniary z Czarnego Boru. Trzecie miejsce zajęła Weronika Kościelak z BLKS Żywiec. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej obroniła Razmus.

Tradycyjnie zmaganiom „Celuj w Igrzyska” towarzyszyła rywalizacja w ramach Pucharu Polski seniorów. Tu zwycięstwa odnieśli Jan Burian z Czech i Karolina Trzaska z AZS AWF Wrocław.

Finał ?Celuj w Igrzyska? zaplanowany jest na 9-11 marca ponownie w Dusznikach-Zdroju. Juniorzy i juniorzy młodsi o punkty do klasyfikacji generalnych powalczą również podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w dniach 5-11 lutego w Kościelisku. Patronat honorowy nad Narodowym Programem Rozwoju Biathlonu objął Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Liderzy klasyfikacji generalnych „Celuj w Igrzyska” po 4 biegach:

  • junior – Wojciech Filip (AZS AWF Wrocław)
  • juniorka – Paulina Wąsala (AZS AWF Wrocław)
  • junior młodszy – Mateusz Gierczyk (UKN Melafir Czarny Bór)
  • juniorka młodsza – Karolina Janko (UKS Karlik Chorzów)
  • młodzik – Mateusz Zawół (MKS Karkonosze Jelenia Góra)
  • młodziczka – Amelia Jęczmieniak (UKN Melafir Czarny Bór)
  • młodzik młodszy – Hubert Matusik (UKN Melafir Czarny Bór)
  • młodziczka młodsza – Izabela Razmus (UKS Krokus Piechowice)

[Źródło: Informacja prasowa]

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.