Skład reprezentacji Polski na ME w Ridnaun

Już w środę rozpoczną się biathlonowe Mistrzostwa Europy. Impreza, która w ubiegłym roku gościła w Dusznikach-Zdroju, tym razem odbędzie się we włoskim Ridnaun. W zawodach wystartuje ośmioro reprezentantów Polski.

Trener Nikołaj Panitkin zdecydował się zabrać do Ridnaun wszystkich pięciu swoich podopiecznych. W Mistrzostwach Europy wystartują Grzegorz Guzik, Tomasz Jakieła, Mateusz Janik, Andrzej Nędza-Kubiniec oraz Łukasz Szczurek. W rywalizacji pań na starcie pojawią się Anna Mąka, Kinga Mitoraj i Karolina Pitoń. Niewykluczone jednak, że w biegu sprinterskim udział weźmie jedna lub dwie zawodniczki przebywające na zgrupowaniu kadry olimpijskiej w Ruhpolding.

Opiekę trenerską zapewnią Nikołaj Panitkin oraz Adam Kołodziejczyk. Fizjoterapeutą podczas pobytu w Ridnaun będzie Karol Jakubiec, natomiast za przygotowanie nart odpowiedzialny będzie zespół w składzie: Przemysław Badacz, Mariusz Wtorek, Andrzej Nędza-Kubiniec oraz Aliaksei Yaskevich.

Program zawodów wygląda bliźniaczo jak rok temu w Dusznikach-Zdroju. W środę rozegrane zostaną biegi długie, w piątek i sobotę sprinty oraz biegi pościgowe, natomiast niedziela upłynie pod znakiem sztafet mieszanych.

Przed rokiem Polska za sprawą Krystyny i Grzegorza Guzików wywalczyła brązowy medal w supermikście. Łącznie reprezentanci naszego kraju na Mistrzostwach Europy wywalczyli 32 medale – 11 złotych, 10 srebrnych i 11 brązowych.

[Źródło: Informacja prasowa]

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.