Biathlonowa reprezentacja Polski na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

Znamy już skład biathlonowej reprezentacji na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie PyeongChang 2018. Polskę w Korei reprezentować będzie pięć biathlonistek i dwóch biathlonistów, którym towarzyszyć będzie dziewięcioosobowa ekipa złożona z trenerów, serwismenów oraz sztabu medycznego.

Polki dzięki dwunastej pozycji w ubiegłorocznym Pucharze Narodów zapewniły sobie pięć miejsc w samolocie do PyeongChang. Na podstawie systemu wewnętrznych kwalifikacji przepustkę do startu na igrzyskach zapewniły sobie Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska i Kamila Żuk.

Panowie o kwalifikacje walczyli do samego końca. Pogoń za dzikimi kartami okazała się skuteczna. Grzegorz Guzik i Andrzej Nędza-Kubiniec wywalczyli dwa miejsca startowe dla Polski i to właśnie ta dwójka wystartuje w PyeongChang.

W tym gronie tylko Kamila Żuk i Andrzej Nędza-Kubiniec są debiutantami. Rekordzistkami pod względem liczby startów są Magdalena Gwizdoń i Krystyna Guzik, dla których będą to czwarte igrzyska. Weronika Nowakowska zaliczy swoje trzecie igrzyska, natomiast Monika Hojnisz i Grzegorz Guzik wystartują na IO po raz drugi.

W sztabie szkoleniowym opiekującym się naszą kadrą w Pjongczang znaleźli się trener kobiet Tobias Torgersen oraz trener mężczyzn Nikołaj Panitkin. Za przygotowanie nart odpowiedzialna będzie ekipa w składzie: Tomasz Bernat, Adam Kwak, Rafał Lepel, Maciej Nędza-Kubiniec oraz Aliaksei Yaskevich. Lekarzem reprezentacji będzie Andrii Tymchenko, zaś fizjoterapeutą Damian Graf.

Przypomnijmy, że do tej pory Polska na igrzyskach w konkurencjach biathlonowych może pochwalić się jedynie srebrnym medalem Tomasza Sikory z Turynu. Najlepszy polski biathlonista był wówczas drugi w biegu ze startu wspólnego.

[Źródło: Informacja prasowa]

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.