Polska bezkonkurencyjna na Wielkiej Krokwi!

Przekonującym i pewnym zwycięstwem polskich skoczków zakończyła się rywalizacja drużynowa na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Na podium stanęły jeszcze ekipy Norwegii i Niemiec. 

Polacy w składzie Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch prowadzili właściwie od początku. Po pierwszej kolejce, po skoku Kota, byliśmy tylko nieznacznie słabsi od Norwegii. Potem po 136 metrach Stefana Huli zdobyliśmy prowadzenie, którego nie oddaliśmy do końca. Stało się tak nawet mimo nieco słabszej próby Dawida Kubackiego (128,5 m). Na półmetku, po 134 metrach Kamila Stocha wyprzedzaliśmy Niemców o ponad 7 punktów.

Druga kolejka potwierdziła naszą dominację. Wszyscy podopieczni Horngachera polecieli ponad 130 metrów, sporo, bo o 5 metrów poprawił się Kubacki, 135,5 m zaliczył za to fantastyczny Hula. W finale kropkę nad postawił Stoch lecąc na 141,5 m, ustanawiając tym samym nowy rekord skoczni. Biało-czerwoni zwyciężyli ostatecznie o ponad 20 punktów nad Niemcami i trzydzieści nad Norwegią!

Było to pierwsze zwycięstwo Polski w zawodach drużynowych rozgrywanych na naszej ziemi. Jutro w Zakopanem punkt kulminacyjny weekendu – konkurs indywidualny.

SKOKI NA IO PJONGCZANG 2018 >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.