IO 2018: Wellinger faworytem? Stoch i Kubacki na podium w kwalifikacjach

Andreas Wellinger wygrał kwalifikacje przed sobotnim konkursem o mistrzostwo olimpijskie na skoczni normalnej HS109. Za niemieckim skoczkiem uplasowali się Kamil Stoch i Dawid Kubacki. W zawodach wystartuje czterech biało-czerwonych. 

Kwalifikacje potwierdziły, to co pokazywały wcześniejsze sesje treningowe – Andreas Wellinger będzie na normalnej skoczni najgroźniejszym rywalem Kamila Stocha w walce o obronę złota z Soczi. Niemiec kapitalnie skoczył zwłaszcza w serii próbnej, gdzie lądował na 112 metrze. Najlepszy okazał się również w kwalifikacjach, choć tutaj jego przewaga nie była już tak wielka.

Niemiec wyprzedził Kamila Stocha o 1,8 pkt, a co ciekawe lądował metr bliżej (103 m vs 104 m), ale stratę tę zrekompensowały punkty za gorsze warunki oraz nieznacznie lepsze noty za styl. Na podium uplasował się także Dawid Kubacki z wynikiem 104,5 m. Nasz reprezentant zapewne wygrałby dzisiejsze zmagania, gdyby nie kiepskie noty za styl, jakie otrzymał.

Bez problemu awansowali również Stefan Hula (100,5 m) oraz Maciej Kot (99 m) – zajęli odpowiednio miejsca dziewiąte i jedenaste.

Sobotni konkurs olimpijski rozpocznie się o godzinie 13:30. Poprzedzi go seria próbna.

SKOKI NA IO 2018 >>

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.