IO: Justyna Kowalczyk złożyła ślubowanie

Justyna Kowalczyk razem ze swoją ekipą ślubowała w wiosce olimpijskiej na dwa dni przed pierwszym olimpijskim startem. Dla mistrzyni olimpijskiej będą to czwarte igrzyska.

W czwartkowym ślubowaniu, które odbyło się w wiosce olimpijskiej w Pjongczang wzięła udział Justyna Kowalczyk, jej trener Aleksander Wierietielny oraz pozostali członkowie ekipy biegaczki.

Tekst przysięgi odczytała oczywiście Justyna Kowalczyk, głos zabrał również zastępca trenera głównego, Rafał Węgrzyn.

Pozostali biało-czerwoni ślubowali jeszcze w kraju tuż przed wylotem do Korei, ale Kowalczyk w tym czasie trenowała w Kazachstanie, skąd udała się do Pjongczangu.

Pierwszy olimpijski start czeka ją już w sobotę – pobiegnie wcześnie rano polskiego czasu w biegu łączonym. Szans na medal praktycznie nie ma, ale chodzi przede wszystkim o zrzucenie z siebie ciężaru presji i przetarcie przed najważniejszymi konkurencjami.

Justyna jest najbardziej utytułowanym polskim zimowym sportowcem, który z każdej olimpiady wracał z krążkiem. W Turynie sprawiła niespodziankę i wywalczyła brąz, cztery lata później w Vancouver jako murowana faworytka osiągała najwyższe laury – zdobyła trzy medale – każdy z innego kruszcu. W Soczi startowała z pękniętą kością śródstopia, ale nawet tak poważny uraz, nie przeszkodził jej w zdobyciu upragnionego złota w swojej koronnej konkurencji. W Korei najprawdopodobniej zakończy swoją olimpijską przygodę. Mimo, że nie jest stawiana w gronie kandydatek do medali, może sprawić niespodziankę.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.