IO 2018:Przed nami pierwszy start Justyny Kowalczyk

W sobotni poranek Justyna Kowalczyk zainauguruje swoje starty na 23. Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Korei Południowej. Polka wystartuje w biegu łączonym na 15 km, początek transmisji o godzinie 8.15.

W sobotę Justyna Kowalczyk będzie miała szansę na powiększenie medalowego dorobku, choć nie jest faworytką, nie zamierza podchodzić do tego startu na luzie. Z każdej olimpiady Kowalczyk wyjeżdżała z medalem – łącznie ma na swoim koncie pięć krążków wywalczonych na imprezie czterolecia.

W Pjongczang o medal będzie niezwykle trudno – konkurencja jest bardzo silna, a Justyna Kowalczyk najlepsze lata ma już za sobą. Jednak niejednokrotnie pokazywała, że nigdy nie można jej skreślać. W sobotę o 8.15 biegaczki wyruszą na trasę biegu łączonego, ale Kowalczyk najbardziej nastawia się na sprint „klasykiem” oraz królewski dystans 30 km tą samą techniką.

W sobotę Justyna nie będzie jedyną reprezentantką Polski na starcie – wystąpią również: Sylwia Jaśkowiec, Ewelina Marcisz i Martyna Galewicz.

– Do sobotniego biegu nie podchodzę na luzie. Wręcz przeciwnie. Reprezentujemy nasz kraj, więc dajemy z siebie wszystko – zapowiada bojowo nastawiona Kowalczyk.

Biegi narciarskie na IO Pjongczang 2018 >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.