Najlepszy występ polskich juniorek od 19 lat

Polskie juniorki w składzie Natalia Tomaszewska (AZS AWF Katowice), Kamila Cichoń (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój), Kamila Żuk (AZS AWF Katowice) zajęły piąte miejsce w biegu sztafetowym 3x6km podczas Mistrzostw Świata Juniorek w Otepaa. Złoto dla Francji, srebro dla Norwegii, brąz dla Rosji.

Polki rozpoczęły dobrze, Natalia Tomaszewska szybko przebiła się do przodu i do swojego drugiego strzelania podchodziła z trzeciej pozycji. Karna runda zepchnęła ją na siódme miejsce, które jednak poprawiła o dwie lokaty przed zmianą z Kamilą Cichoń. Druga z naszych zawodniczek dobrze strzelała korzystając łącznie tylko z dwóch dodatkowych pocisków. To przełożyło się na utrzymanie miejsca w czołowej szóstce. Kamila Żuk miała spore problemy na strzelnicy. O ile w postawie leżąc wykorzystując trzy doładowania strąciła wszystkie cele, o tyle w stójce jeden krążek pozostał niestrącony, co oznaczało konieczność biegania karnej rundy. Polka świetnie spisywała się na trasie i mimo wpadki na strzelnicy awansowała na piąte miejsce.

To najlepszy występ polskiej sztafety od 19 lat! W 1999 roku Magdalena Grzywa, Magdalena Gwizdoń i Adrianna Babik wywalczyły brązowy medal. Od tego czasu tak blisko podium jak dzisiaj jeszcze polskie juniorki nie były.

Sztafeta 3×6 km(K):

1. Francja
2. Norwegia
3. Rosja
4. Niemcy
5. POLSKA

[Źródło: Informacja prasowa]

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.